Jedná se o společný přebor Plzeňského a Karlovarského kraje a pro kategorii mladšího žactva (ročníky 1999 a 2000) a atletické přípravky (ročníky 2001 a 2002) se jedná o nejvyšší možnou soutěž. Výprava atletů AC Domažlice zaznamenala asi nejúspěšnější účast na mistrovství v hale v této kategorii za mnoho posledních let.

V kategorii přípravek získal mistrovský titul v běhu na 600 m Ondřej Rottenborn, navíc přidal 4. místo ve sprintu na 60 m. Barbora Pivoňková a Jakub Vrba získávali cenné zkušenosti na jedněch ze svých prvních takto velkých závodů a na medaile ještě nedosáhli.

V běhu mladších žákyň na 60 m startovalo celkem 42 sprinterek v osmi bězích, do finále postupovalo jen 6 nejrychlejších ze všech závodnic. Roli spolufavoritky potvrdila nejrychlejším postupovým časem a vítězstvím v rozběhu Štěpánka Martínková (8,77) , v rozběhu za ní druhá a celkově 8. skončila Šárka Ledvinová (9,42). Pátý rozběh vyhrála Vendula Přibylová (9,14) a také se kvalifikovala do finále. V něm si pro zlato suverénně doběhla Štěpánka Martínková (8,71), Vendula Přibylová (9,17) obsadila páté místo.

Ještě výraznější úspěch na šedesátce zaznamenali mladší žáci. Čtvrtý rozběh vyhrál David Lorenz (8,36) před Lubošem Mastným (8,60). Další z běhů vyhrál Jakub Anderle (9,03) jehož čas bohužel stejně jako 9,09 druhého v rozběhu Jiřího Váchala a 9,16 z dalšího druhého místa Štěpána Rottenborna na finále nestačil. Stejně jako u děvčat postupovalo jen šest nejrychlejších z 34 startujících. Ve finále jasně zvítězil David Lorenz (8,32), Luboš Mastný bral bronz za 8,59, pouhé dvě setiny za stříbrnou příčkou.

David Lorenz následně vyhrál o více než dvě vteřiny v konkurenci čtyřiadvaceti startujících i běh na 300 m časem 44,07, Luboš Mastný obsadil po druhém místu v rozběhu (46,91) celkové páté místo, Jiří Váchal byl v rozběhu také druhý (51,33). Osmé místo v mladších žákyních vybojovala Anna Černá, v rozběhu druhá časem 53,26.

V běhu na 60 m překážek potvrdil roli papírového aspiranta na medaili Jiří Váchal vítězstvím v rozběhu časem 11,48, což v celkovém součtu znamenalo stříbro.

Na delších tratích se představila Šárka Ledvinová, která v běhu na 600 m zvládla velice dramatický průběh závodu, kdy se ve vedení střídaly závodnice v rychlém sledu a ve strhujícím finiši vybojovala bronzovou medaili časem 1:59,92. Štěpán Rottenborn v běhu na 1000 m obsadil páté místo (3:31,55).
Ve skoku dalekém si jednoznačně a bez větších problémů pro svoji druhou zlatou doskočila Štěpánka Martínková v novém osobním rekordu 445 cm. V průběhu dálkařské soutěže si ještě odběhla finálový závod na 60 m překážek, kde skončila časem 12,13 celkově pátá. V dálkařském sektoru se tentokrát tolik nevedlo dvanácté Vendule Přibylové (376) a šestnácté Anně Černé (344). Pro zranění musel po druhém pokusu odstoupit Jakub Anderle.
Jedním z vrcholů celodenních závodů byly velice atraktivní štafetové závody na 4 x 200 m, kdy štafetu tvořili vždy dva chlapci a dvě dívky. I vzhledem k výkonům v bězích na 60 m patřila štafeta AC Domažlice ve složení David Lorenz, Štěpánka Martínková, Šárka Ledvinová a Luboš Mastný k favoritům a jejich vítězný čas 1:58,91 z prvního rozběhu zůstal nepřekonaný i po odběhnutí všech čtrnáctištafet. Druhá štafeta ve složení Jiří Váchal, Štěpán Rottenborn, Vendula Přibylová a Anna Černá vyhrála v rozběhu časem 2:08,36 a celkově obsadila nepopulární 4.místo.

Výprava AC Domažlice získala celkem šest zlatých, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Pro nové zájemce o atletiku jsou k dispozici kontakty na oddílovém webu www.acdomazlice.cz. ⋌(jbe)