Že by se sezona mohla vyvíjet správným směrem naznačovaly závody, které v rámci tréninku absolvovala během jara. „Startovala jsem na několika závodech běžeckého seriálu Běžce Chodska a cyklistické Giant lize v Plzni, kde přišlo zlepšení oproti předchozím rokům,“ vzhlížela s optimismem do sezony dvaadvacetiletá triatlonistka z Domažlic.

V dubnu se v Klenčí pod Čerchovem uskutečnilo vyhlášení ankety Sportovec Domažlicka za rok 2016, kde se umístila na čtvrtém místě. Slavnostního ceremoniálu se ale bohužel osobně nemohla zúčastnit. Důvod byl jasný – zahraniční soustředění s triatlonovou reprezentací. Členka Velosportu Domažlice se totiž připravovala na cyklistickém soustředění ve španělské Mallorce, které bylo zaměřeno především na objem – zejména dlouhé cyklistické výjezdy, naopak v plavání a při běhu již se přidávaly i svižnější úseky v anaerobním prahu.

V květnu pak triatlonistka zvyklá na krátký a olympijský triatlon zažila něco naprosto nového, když se zúčastnila horského duatlonu Krušnoman. „Byl to pro mě asi nejnáročnější závod dosavadní kariéry. Kopce v okolí Klínu byly opravdu ´výživné´ a čtyři běžecké okruhy vedené na tamní sjezdovce prověřily naši připravenost po všech stránkách,“ popsala zážitek z Krušnomana stříbrná Brantlová.

Začátkem června v Příbrami při Mistrovství ČR v olympijském triatlonu (1,6 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh) obhájila Brantlová bronzovou medaili v kategorii Elite a zároveň získala stříbro mezi ženami do 23 let. O měsíc později pak zaznamenala studentka Fakulty strojní Západočeské univerzity další úspěch v podobě zisku bronzu na Mistrovství České republiky v terénním triatlonu a titulu v kategorii žen do 23 let. „Se závodem v Mostě jsem hodně spokojená, protože horské kolo mi na jaře v tréninku chybělo a navíc mě od začátku července trápila bolestivá chodidla, která mi znemožnila téměř tři týdny před MČR vyběhnout a měla jsem i omezenou možnost tréninku na kole a v plavání. V samotném závodě mi plavecká část vyšla slušně, na kole mi to moc ´nechutnalo´, ale solidním během jsem si zajistila medaili. Vzhledem ke zranění a tropickým teplotám, které panovaly během závodního dne, se jednalo o značně vydřenou medaili,“ popsala Brantlová.

Triatlonovou sezonu ukončila po zisku bronzu v kategorii do 23 let při republikovém závodě ve sprinttriatlonu v Táboře a startu na Českém poháru v Sokolově, kdy padlo rozhodnutí, že se bude naplno věnovat léčbě všech bolístek, které ji v druhé polovině sezony provázely.

Od listopadu už talentovaná sportovkyně nabíhá kilometry na novou sezonu a postupně přidává zátěž, v rámci prevence cvičí chodidla, do přípravy zařazuje i běh na lyžích. „Věřím, že v příští sezoně se mi budou zranění vyhýbat a při nejdůležitějších závodech budu bojovat o nejvyšší příčky,“ přeje si.