Tomáši, jak dlouho už funguje klub SK Ironbulls Domažlice a proč vůbec vznikl?
„K oficiálnímu založení klubu došlo v roce 2014, respektive koncem roku, takže jako plnohodnotnou sezonu beru až rok 2015. Letos tedy vstupujeme do třetí soutěžní sezony. Nápad na založení vlastního klubu vzešel z mé hlavy už dávno. Za celou svoji kariéru jsem absolvoval soutěže v barvách vícero týmů, konkrétně například Žatce, Nového Boru, Dobřan atd., ale pořád mně v hlavě hlodala myšlenka založit si svůj vlastní tým. Důvody byly dva. Tím prvním bylo, že jsem jednoduše chtěl závodit za své město, a druhým důvodem bylo to, že v každém klubu mi něco chybělo. Možná že teď tato slova přijdou někomu namyšlená, ale v každém klubu jsem si říkal: Sakra, tady nefunguje tohle, tady zase tamto, no, vždyť by to šlo přece jednoduše vyřešit! Vždy jsem si říkal a věřil si v tom, že bych to všechno sám zorganizoval líp, a tak se taky stalo a padlo konečné rozhodnutí jet ´na sebe´."

S kolika členy klub začínal a kolik jich má dnes?
„Zpočátku jsme měli sedm členů. Do letošní sezony už vstupujeme s dvaačtyřiceti členy a tohle číslo rozhodně nebude konečné. Věřím, že prolomíme padesátku. V loňském roce už jsme byli s jedenatřiceti členy druhým největším klubem v republice, prvním byl klub Powerlifting Trutnov s rovnou šedesátkou členů. Letos už jim začínáme šlapat na paty a mým plánem je do pěti let vybudovat nejsilnější a největší tým v historii vůbec! Věřím, že se nám to povede, protože máme na každých závodech vždy bezkonkurenční týmové zázemí a skvěle zvládnutou propagaci v médiích, noví závodníci se na nás doslova ´nabalují´. Přece jen je každý rád někde viděn, ať už je tomu na facebooku, youtube, točíme např. tréninková a soutěžní videa atd. které sledovaností patří k nejúspěšnějším v České republice. Běžná sledovanost je kolem 50 tisíc během týdne, což jsou na tuzemské poměry čísla nevídaná."

Kdo je ve vedení klubu?
„Ve vedení klubu jsem já, jako zakladatel a předseda zároveň, mojí pravou rukou je Radek Hojda."

Můžete vyjmenovat největší ´esa´ klubu a jak vlastně došlo k tomu, že ve vašich řadách vůbec jsou?
„Máme v našich řadách řadu špičkových závodníků, opravdovou elitu mezi trojbojaři u nás. Někteří z nich reprezentují klub nejen na soutěžích v silovém trojboji, ale i v kulturistice, která s trojbojem úzce souvisí, a máme závodníky, kteří úspěšně absolvují i soutěže mezi strongmany. Vyjmenuji pár nejslavnějších, protože dát dohromady všechny úspěšné závodníky, to by vydalo na přílohu k novinám. Úplně největší hvězdou našeho týmu je Čestmír Šíma. Čestmír, rodák z Aše, je již dvojnásobným držitelem titulu nejsilnější Čech! Jen pro představu. Měří 196 cm a v sezoně váží kolem 180 kilogramů svalů! Je jediným Čechem, který se mezi strongmany dokázal probojovat do nejprestižnějšího seriálu světových strongman soutěží, slavné Champions league! Na tyto soutěže jsou zváni vždy jen nejsilnější muži jednotlivých států, ale ještě k tomu musí mít dostatečnou výkonnost, kterou Čestmír bez problémů splňuje. Je mnohonásobným českým rekordmanem a prvním člověkem, který kdy na české půdě zatáhl v mrtvém tahu přes 400 kg!!! Jeho soutěžní maximum je dokonce 415 kg! Tuto váhu zvedne na celém světě jen hrstka lidí. Dále máme v týmu nejsilnější Češku historie Martinu Dostálovou, úřadující mistryni světa. Titul vybojovala letos v Srbsku a jako třešničku na dort přidala i pár světových rekordů! Dále tu máme Pavla Berana, nejmladšího profesionálního kulturistu v historii ČR. Titul profesionála se dá vybojovat pouze vítězstvím na soutěžích prestiží přesahující mistrovství světa, pro neznalé např. Arnold classic amateur, Mr. Olympia amateur atd. Pavel je ve svých 22 letech i několikanásobným mistrem ČR v silovém trojboji. Stejnými tituly se může pyšnit například i Katka Kyptová a kontroverzní Filip Grznár, mezi naše další mistry světa a Evropy, vítěze světového poháru a vícenásobné mistry ČR, patří např. Lukáš Žigmund, Václav Mareš, Martin Homola a další. Mohu bez nadsázky říct, že máme tým těch největších hvězd napříč celou republikou! A všichni jsou u nás z jednoho prostého důvodu. Děláme to prostě dobře! Do většiny klubů musí závodníky tlačit, k nám se hrnou sami. Díky mým dlouholetým zkušenostem v tomto odvětví se závodníci mohou spolehnout vždy na stoprocentní servis na soutěžích, na tu nejlepší organizaci atd. Další závodníci, zejména z řad dorostu a juniorů, přicházejí do našeho týmu právě proto, aby mohli být po boku těch nejlepších, po boku svých vzorů a učit se od nich. V celém klubu panuje skvělá přátelská nálada, která je málokde vídaná."

Kde máte domovskou základnu a co všechno tam můžete posilovat?
„Naším domovským fitkem je Sportovní centrum již zmiňovaného Radka Hojdy zde v Domažlicích. Radek nám vychází maximálně vstříc, a tak máme k dispozici to nejlepší vybavení, jaké pro trénink potřebujeme. V našem případě to jsou hlavně kalibrované soutěžní osy a kotouče, speciální dřepací stojan monolift, kterých je v celé zemi jen šest, z toho dva jsou v Praze. Máme i soutěžní pódium na mrtvý tah, kde se dají jet i vzpěračské cviky jako nadhoz a trh, no, prostě veškeré profi vybavení, na kterém si zacvičí jak začátečník, tak mistr světa! Pořádáme kolektivní tréninky, na které se sjíždí závodníci z celé České republiky, předsoutěžní semináře, kde ladíme techniku, aby byl pokus soutěžně platný i na těch nejvyšších mezinárodních soutěžích před trojicí rozhodčích, atd. V celé republice je jen pár takto vybavených míst, kde se dá kvalitně připravovat na závody. Tímto Radkovi opětovně děkuji, že nám dává takovou příležitost právě zde v Domažlicích."

Co byste poradil zájemci, který by se chtěl pustit do silového trojboje a případně se stát členem klubu?
„Zájemci o soutěžení v silovém trojboji bych poradil v první řadě zahodit ego, nehnat se za nesmyslnými váhami s rizikem zranění kvůli nesprávné technice, která u 99 % nejen začátečníků jednoduše je. Nebát se dorazit do Sportovního centra a domluvit si trénink základních cviků trojboje, tzn. dřepu, benče a mrtvého tahu pod dohledem. Probereme jednotlivé cviky a celkovou náročnost soutěžení. Pokud tento první trénink zájemce ´ustojí´ a chce pokračovat, není problém se domluvit. Dáme příležitost každému."

Jak hodnotíte loňský rok z hlediska úspěchů závodníků Ironbulls?
„Jak už jsem zmínil v otázce největších hvězd SK Ironbulls, loňský rok byl naším prozatím nejúspěšnějším. Do Domažlic jsme dovezli čtyři světové rekordy, tři světové tituly, dvě profikarty v kulturistice, víc jak dvacet zlatých medailí z mistrovství ČR v trojboji či jednotlivých disciplinách, ve kterých se zvlášť závodí, tzn. benčpressu nebo mrtvém tahu. Stali jsme se tak nejen druhým největším oddílem, ale i druhým nejúspěšnějším oddílem v ČR. Proto mě velmi mrzí, že tento sport je v médiích, jako je televize, v podstatě ignorován nebo se objeví jen velmi zřídka, protože neznám žádné jiní sportovní odvětví, ve kterém by se podařilo do našeho města dovézt tolik nejcennějších titulů! V podstatě málokdo ví, že máme v Domažlicích ty nejlepší světové trojbojaře."

Jaké hlavní závody vaše členy čekají letos a kdo má největší naděje na úspěch ať už v podobě medailí nebo rekordu?
„První velkou prověrkou v připravenosti našich závodníků bude Mezinárodní mistrovství ČR v silovém trojboji, které se uskuteční 7.-9. dubna v Příbrami, kam předpokládám vyrazí 90 % závodníků našeho klubu. Toto mistrovství je i nominačním závodem na ME a MS. Dalším velkým závodem bude Mezinárodní mistrovství ČR v benčpresu, které se díky spolupráci se slovenskou federací vždy koná jeden rok v Čechách a další rok na Slovensku. Letos proběhne 29. – 30. dubna v Trnavě. Červnové Mistrovství Evropy v Polsku jako klub nejspíš vynecháme, protože v září se po mnoha letech dostává Mistrovství světa zpět do ČR, konkrétně do Trutnova, na které budeme soustředit všechny síly. Poté nás ještě v listopadu čeká MČR v mrtvém tahu. Jak už jsem psal výše, máme v klubu naprostou elitu mezi českými trojbojaři napříč všemi věkovými a hmotnostními kategoriemi a věřím, že se nám povede minimálně v třiceti případech probojovat na bednu."

A co čeká vás osobně? Byl Silvestrovský srandamač návratem Tomáše Kaase k trojboji?
„Dá se to tak říct. I když mám stále nějaké zdravotní potíže, konkrétně syndrom karpálního tunelu na obou rukách, jsem již od začátku února zpět v plné přípravě a můj cíl je jasný. Navázat tam, kde jsem před dvěma lety skončil, tzn. obhájit titul mistra mezi muži do 125 kg. Velmi mě láká i následná nominace a start na mistrovství světa."

Proč jste vlastně před dvěma lety přerušil kariéru?
„Dnes je velmi moderní používat termín syndrom osobního vyhoření. Přesně tak jsem se po zisku titulu v roce 2015 cítil. Byla to devátá soutěžní sezona v kuse bez přestávky a už jsem toho měl doslova plné zuby. Na domácích pódiích jsem si splnil víceméně vše, co jsem chtěl, a neměl jsem motivaci dál pokračovat v soutěžení. Uchýlil jsem se tak proto do ústraní a zůstal u trojboje pouze v roli trenéra a vedoucího klubu. Přesně rok a sedm měsíců jsem vůbec nesáhl na činky, shodil jsem bezmála 30 kg, ale nelituji toho. Tělo si odpočinulo, zahojila se všechna drobná poranění a teď jsem zpět odpočatý a věřím, že budu na dubnovém mistrovství republiky silnější než kdy dřív."

Tu a tam lze zaslechnout názory, že byste v Domažlicích dokázali zajistit výborné podmínky pro Mistrovství ČR v silovém trojboji. Jak reálně to vidíte? A co pořádání takové akce obnáší?
„Věřím, že díky zarputilosti a schopnosti dotáhnout věci do cíle mám organizační schopnosti toto klání s podporou klubu a hlavně města zorganizovat. V Domažlicích se v 80. – 90. letech uskutečnilo několik ročníků MČR, poté se však nenašel nikdo, kdo by toto vrcholné klání u nás uspořádal. Již na valné hromadě Federace českého silového trojboje v listopadu 2016 jsem navrhl náš klub na pořádání mistrovství republiky. Podmínkou pro uspořádání takového závodu je ale nejprve uspořádání menší pohárové soutěže v rámci Grand Prix ČR, do kterého bude letos spadat, tuším, pět až šest soutěží. O pořádání GP jsem tedy za náš klub požádal a organizace nám byla výkonným výborem federace schválena. Soutěž nese prozatím název Velká cena Chodska a plánovaný termín konání je týden, dva po listopadovém MČR v mrtvém tahu. K uspořádání této pohárové soutěže ale velmi nutně potřebujeme podporu města. Veškerá jednání s městem začnou v březnu podáním žádostí o granty, tuto soutěž je již velmi finančně náročné uspořádat. V rámci Grand Prix se bavíme o účasti řádově 100-150 závodníků, budeme k tomu potřebovat prostory velikosti sportovní haly a cca 20 schopných lidí na organizaci. Bude to náročné, ale věřím, že se nám to podaří a ukážeme v Domažlicích také jiný sport než jen fotbal, tenis, hokej, lehkou atletiku atd. Přece jen vidět největší siláky z celé země na vlastní oči zdvíhající zátěže normálně zvednutelné jen vysokozdvižným vozíkem je zážitek. Pokud se nám tato soutěž podaří, nebude již nic bránit k tomu požádat o pořadatelství Mistrovství ČR v následujícím roce."