Běžci z Domažlicka na Bezručově desítce v Chomutově

Chomutov, Domažlice – Druhý lednový víkend se někteří běžci z Domažlicka představili v dalekém Chomutově na tradiční Bezručově desítce. Za zcela zimního počasí stanulo na startu 207 závodníků z celé České republiky. Čekala na ně obtížná trať posypaná hlubokým, čerstvě napadaným, měkkým sněhem, pod nímž ležel led. Běžcům to tak pěkně podkluzovalo a závod je stál mnoho sil.

6.2.2017

Karel Fait st.Foto: Archiv Karla Faita

Z běžců z domažlického regionu si vedl nejlépe Karel Fait starší (na snímku) hájící barvy AGP Domažlice, který celkově doběhl třiašedesátý a v kategorii mužů nad 60 let obsadil vynikající třetí příčku.

O sedm míst za ním proťal cílovou pásku poběžovický běžec Radek Anderle reprezentující Copr Přeštice, který mezi muži do 40 let skončil pětadvacátý. Ve stejné kategorii byl osma-třicátý a celkově stojedenáctý další borec z Poběžovic Pavel Kabourek.

V silně obsazené kategorii mužů nad 40 let skončil na 36. místě Vlastimil Kubal z Brnířova (celkově 116. místo).

Mezi sedmdesátníky skončil na sedmém místě František März ze Sokola Kout na Šumavě.

Jedinou ženou z Domažlicka na startu chomutovského závodu byla Libuše Tichá z Brnířova. Ta nakonec doběhla patnáctá mezi ženami nad 35 let.

Po doběhu posledního borce do cíle došlo na tombolu. Při losování startovních čísel se usmálo štěstí na Vlatimila Kubala, který získal hlavní cenu – poukaz v hodnotě 2500 Kč na libovolný zájezd do zahraničí. Zkrátka nepřišli ani zbývající běžci z Domažlicka, kteří si rovněž z Chomutova odvezli hodnotné ceny. (fai)

6.2.2017

Nákladní auto nabouralodo sloupu v Horšově, řidič ujel

VINAŘI z Poběžovic strávili víkend na Moravě.

Poběžovičtí vyrazili za vínem na Moravu

Literární shrabování se konalo v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Sál Městského kulturního zařízení v Horšovském Týně hostil již jednadvacátý ročník Literárního shrabování. Tradiční akci, kterou pořádají pracovnice místní knihovny, zahájila slavnostní vernisáž.

Akademie pokračuje přednáškou o spotřebitelských právech

Domažlice – Přednáška docentky Čeledové v rámci pravidelné Domažlické senior akademie se setkala s velkým ohlasem, v zasedací místnosti domažlické radnice se sešlo téměř čtyřicet účastníků.

Klatovsko – Až policejní zátaras a namířené zbraně přiměly k zastavení zfetovaného německého řidiče, jehož o prodlouženém víkendu pronásledovali policisté z Německa přes Klatovsko až na Domažlicko, kde už mu nezbylo nic jiného, než kapitulovat.