Houfům diváků se v cíli jako první v čase 21:57 minuty ukázal Jiří Voják z Mílařů Domažlice, který navázal na sérii vítězství ze závěru loňské sezony „Krátce po startu se na čele utvořila skupinka, kterou táhl Radek Veselý. Já si v ní držel třetí nebo čtvrté místo. Před kopcem k Újezdu se zrychlilo, podařilo se mi pak od ostatních odpoutat. Z kopce mě Frei doběhl, ale od petrovické křižovatky jsem už běžel zase sám svým tempem. Čas není nic moc, ale je to první závod," uvedl vítěz před statkem U Podestátů.

Druhý v čase 22:28 doběhl domažlický rodák a běžec AK Kroměříž Martin Frei. O největší překvapení v Draženově se třetím místem v absolutním pořadí postaral nejrychlejší dorostenec závodu, domažlický triatlonista Tomáš Plojhar. V cíli byl za 22:35 minuty. „Vzhledem k tvrdé přípravě na sezonu jsem si věřil na umístění do pátého místa. Soupeři na startu byli opět velmi silní. Po startu jsem se držel ve vedoucí skupince. Při seběhu do Petrovic získali Jiří Voják s Martinem Freiem menší náskok, ten jsem při výběhu z Petrovic stáhl a přiblížil se za Freie, který si už ale náskok do cíle udržel," uvedl talent českého triatlonu. Až za Plojharem dorazil do cíle třetí v kategorii do 40 let Radek Veselý, který místo AK Škoda Plzeň tentokrát reprezentoval domovský Chodov a LK Tatran. Za stejný oddíl závodil i Tomáš Veber, který podle výsledku v povánočním Běhu pod Černou věží v Klatovech mohl pomýšlet vysoko. „Dvě stě metrů po startu se mi objevila bolest ve stehně, s tím se vyhrát nedalo. Musel jsem pak běžet opatrně," prozradil Veber. V čase 23:04 vyhrál alespoň kategorii čtyřicátníků před Norbertem Švarcem a Vítězslavem Fronkem.

Kategorii žen do 35 let ovládla klatovská atletka Petra Kaviová (27:23) před domažlickou triatletkou Janou Brantlovou (28:37). Třetí doběhla Vendula Fronková z AC Domažlice (29:09). Kategorii nad 35 let vyhrála Eva Potůčková z Hisport Teamu (27:17) před Stáňou Forsterovou z SC Marathon Plzeň (29:22) a Veronikou Polákovou ze Sokola Postřekov (32:46).

Také muže ´padesátníky´ vyhrál reprezentant LK Tatran Chodov. Byl jím Pavel Beroušek v čase 27:35. Kategorii nad 60 let vyhrál Milan Lukačišin, další z početné skupiny běžců, která tentokrát dorazila z Klatovska. Druhý skončil Karel Fait z AGP Domažlice. Víc než čas 29:38 minuty u tohoto borce je úctyhodná jeho účast v Draženově. Fait je totiž vůbec prvním vítězem Novoročního běhu. Z osmatřiceti ročníků chyběl pouze jednou v roce 1985, kdy místo Draženova závodil v Českém Krumlově. „Závodit na Nový rok v Draženově je tradice a pro mě, který tu vyhrál před osmatřiceti lety, je to i srdeční záležitost," prozradil čtyřiašedesátiletý borec, který letos zažil třetí změnu trasy.

Pořadatelé z SK Draženov totiž poprvé využili dokončené cyklostezky a na ni přesunuli část tratě. Ta se tím sice prodloužila z původních 6570 na 6 630 metrů, ale závodníkům se stezka místo ´nekonečné´ silnice zamlouvala. „Nám se tím dost usnadnila příprava a organizace závodu, protože už nemusíme jednat o uzavírce hlavní silnice. Ráno to na cyklostezce sice trochu klouzalo, ale to jsme vyřešili posypem," uvedl po závodě starosta Draženova Štěpán Sladký a dodal: „Rád bych touto cestou poděkoval všem účastníkům, divákům, ale hlavně Vaškovi a Michalovi Podestátovým, kteří po svém otci převzali nad závodem patronát a vzorně se o něj starají. Dík patří i našim hasičům, kteří také pomáhají."

Pro nejlepší zajistili pořadatelé finanční prémie a díky sponzorům i věcné ceny.