Hlavní disciplínou domažlického rodáka je sice triatlon, jenže triatlety čeká mistrovství republiky až v červnu. Proto si velká naděje českého triatlonu zpestřila náročnou zimní přípravu účastí na atletickém halovém mistrovství. „Momentálně sice absolvuji objemovou přípravu na další triatlonovou sezonu, protože ale naše mistrovství bude až v červnu, zúčastnil jsem se halového mistrovství v atletice, konkrétně závodu na 3000 m," říká Plojhar a pokračuje: „Byl to test mé aktuální tréninkové formy a také jsem chtěl zase o něco posunout svůj nejlepší čas."

Od startu, na který se postavilo šestnáct dorostenců, se Tomáš snažil držet své tempo na kolo. V průběhu závodu se pohyboval na prvním až šestém místě. Dvě kola před cílem zrychlil a dostal se na čtvrté místo. Na posledních šedesáti metrech pak předběhl Kačerovského a doběhl si pro bronzovou medaili v čase 9:22,88 minuty, což pro Tomáše znamená nový osobní rekord. Vítězný Sigmund z SSK Vítkovice dosáhl času 9:12,10.

„Bronzová medaile je můj zatím největší úspěch v atletice. Krásný zážitek. Děkuji všem, co mi drželi palce, co mě sledují a podporují," uvádí.

Tomáš Plojhar se původně chtěl na jaře ještě zúčastnit Mistrovství ČR v přespolním běhu, ale ve stejném termínu bude s triatlonovou reprezentací na soustředění ve Španělsku. Tam jej čeká čtrnáctidenní trénink, v plánu je tisíc kilometrů na kole, sto kilometrů běhu a samozřejmě nebude chybět i plavání. „Těším se na sluníčko a teplé počasí. Věřím, že náročný trénink v rámci soustředění zase posune mé výkony," dodává mladík z Domažlic, který 21. ledna oslavil sedmnáctiny.