Okruh závodu o délce jednoho kilometru, který neměl skoro žádné převýšení a byl po celé délce pokryt asfatem, byl umístěn do parku a část, ve které se nacházely občerstvovací stanice, protínala atletický stadion. Samotné zabezpečení bylo na velmi vysoké úrovni nejen po stránce zdravotní, ale i co se týče skvělé vegetariánské kuchyně v občerstvovací stanici.

V obou závodech měly Domažlice po jednom zástupci. V pátek v pravé poledne se na start závodu na 48 hodin postavilo 19 závodníků z Čech, Rakouska, Srbska, Německa, Francie, Slovenska a Bulharska, mezi nimi od podzimu v Domažlicích žijící ultramaratonec Petr Solnička. Po čtyřiadvaceti hodinách je začal doprovázet peloton 35 závodníků, kteří vyběhli na poloviční trať. Mezi nimi druhý zástupce Domažlic, Roman Psůtka.

V pátek, kdy bylo počasí pro závod přímo skvělé, si Petr Solnička držel vynikající třetí pozici v absolutním pořadí. Bohužel během druhé poloviny závodu počasí se všemi účastníky rozehrálo velkou loterii, na kterou někteří doplatili. Petr, ač bojoval, musel trochu polevit. Přesto bylo výsledkem celkově velmi dobré sedmé místo, v kategorii mužů nad 50 let Solnička vyhrál výkonem 269 km.

Psůtka se v závodě na čtyřiadvacet hodin od prvních metrů držel v polovině startovního pole, avšak od třetí hodiny se i na jeho výkonu začalo podepisovat nevlídné počasí, kdy až do páté hodiny ranní pršelo, k tomu bylo velice chladno a teplota dosahovala pouhých devíti stupňů. Domažlický ultravytrvalec byl nakonec po konzultaci s lékařem závodu nucen skončit o necelé dvě hodiny dříve. I tak uběhl 147 km a v mistrovství ČR skončil na solidním čtrnáctém místě.

I když nebyli Petr s Romanem moc spokojeni se svými výkony, přesto začali plánovat start na šestidenním běhu ve francouském Antibes, který se uskuteční za necelý rok.