Zdeňku, jak se ti běželo poprvé v novém roce?
„Běželo se mi krásně, nic nebolelo a neměl jsem závodnické ambice. Prostě se na Nový rok zúčastnit, potkat a proběhnout s přáteli a známými."

Skončil rok 2013, jaký byl z pohledu předsedy atletického oddílu?
„Krátce bych řekl, že úspěšný! Výborně účinkovala družstva AC v soutěžích, jednotlivci vozili medaile z kraje i z mistrovství republiky."

Co bys nejvíce vyzvedl, že se AC povedlo?
„Povedlo se nám uspořádat velkou porci závodů, soutěží na dráze i mimo ni a myslím, že na velmi dobré úrovni. Od nejmenších dětí v přípravce až po mítink Chodská 1500 s kvalitní mezinárodní účastí."

V čem naopak vidíš rezervy?
„Mrzí mě oslabení družstva žen, ještě nedávno se tvořící skupinky i s děvčaty juniorského věku. Atletika vyžaduje systematickou přípravu a není vždy jednoduché skloubit ji se studiem, zaměstnáním, rodinnými povinnostmi…"

S čím jdou domažličtí atleti do halové sezony?
„Myslím, že neprobíhá nějaká speciální příprava na halu. Pro Domažlice je hala v Praze pro přípravu daleko, i když letos počasí bez sněhu usnadňuje běhání venku. Neznamená to ale, že by domažličtí atleti nechtěli na halových mistrovstvích v lednu a únoru sahat po medailích."

Na co bys pozval fanoušky v roce 2014?
„Kromě tradičních atletických akcí, které pořádáme na stadionu Střelnice v Domažlicích, chci pozvat na mimořádnou záležitost, která bude na konci března, a to Mistrovství ČR v krosu."

Pojďme se podrobněji podívat blíže k MČR v krosu, jak probíhá příprava na tuto velkou akci?
„Každý člen organizačního výboru má na starost jednu hlavní oblast, např. trať, propagaci, vyhlašování, závodní kancelář atd. Všechny přípravy je nutno koordinovat s Českým atletickým svazem. Na kontrolním dnu přímo na místě v Bělé nad Radbuzou byla konstatována spokojenost s přípravami. Trať je de facto postavena, zázemí se připravuje. Navrhujeme oficiální tiskoviny a připravuje se režie závodů."

Koho bychom mohli na „domácím" mistrovství vidět v domažlických barvách?
„Měli by to být Pavel Olič, Martin Pivoňka, Lukáš Svatoš, Jan Čiviš, Vít Bílý a Tomáš Plojhar."

Patří někdo z nich mezi favority závodu?
„Mezi favority asi přímo ne, ale myslím, že kluci ve svých kategoriích mohou bojovat o přední příčky."

Chystá se i nějaký doprovodný program pro fanoušky?
„Doprovodný program se samozřejmě připravuje. Pro všechny příchozí bude k dispozici občerstvení. Podle toho, co nám počasí v březnu dovolí, budou připraveny pouťové atrakce pro nejmenší, jako kolotoč, nafukovací hrad. Děti, které se přihlásí, se budou moci přímo na mistrovské trati před hlavním závodem mužů proběhnout a zazávodit si s oficiálním startovním číslem Mistrovství ČR. Při zakoupení tiskového materiálu závodu budou všichni zařazeni do slosování tomboly. Kdo už někdy byl v Bělé na Bělské pětce, ví, že je na co se těšit. Takže k velkému sportovnímu zážitku je možné si z Bělé 29. března odnést i nějakou tu výhru." ⋌Autor: Zdeněk Šilhánek