Závodu se zúčastnil i domažlický chodec Roman Psůtka. „Tento závod bývá největší chodecký klasický podnik roku, čemuž odpovídá jak obsazení, tak dotace. Letos se na start přihlásilo 82 účastníků pro závod jednotlivců a několik tříčlenných štafet, takže se na start postavilo více než sto chodců," říká Psůtka.

Start závodu se uskutečnil v sobotu ve 13 hodin na Place de la Liberté. Nejdříve obkroužili chodci patnáctikilometrovou etapu po Roubaix a poté zamířili do městského parku, kde byl vyznačen 3 kilometry dlouhý okruh, na kterém probíhal závod až do nedělní 17. hodiny, kdy skončil.

„Byl to pro mne již osmý start na tak významném chodeckém podniku. Chtěl jsem zopakovat výsledek z minulého roku, kdy jsem došel v první polovině startovního pole. První krize mne zastihla na osmdesátém kilometru, a i když mě trochu zbrzdila, na stém kilometru jsem byl po třinácti hodinách. Další krize dorazila po 23 hodinách, ale pak to již byl opravdový závod, kdy ke konci pořadatelé vytyčí jen kratší okruh a přihlížející diváci vás do cíle doslova donesou," líčí průběh závodu Psůtka.

Domažlický závodník celkově ušel 174 kilometrů za 28 hodin a podle svých slov byl s umístěním na 32. pozici více než spokojen. Psůtka na závěr dodává: „Závod jsem si oblíbil a určitě bych rád startoval na příštím jubilejním šedesátém ročníku.  (rps, mal)