Běh na Koráb patří k nejnáročnějším závodům seriálu. Trasa měří 6200 až 6300 m podle toho, jak závodníci ´stříhají´ zatáčky v nekonečných serpentinách. Celkové převýšení je kolem 300 metrů, když cíl je na vrcholu Korábu ve výšce 773 m. n. m.
Po startovním výstřelu z rukou starosty Kdyně Jana Löffelmana se na čele utvořila skupina ve složení Eisner, Frei, Plojhar, Veselý a Psůtka, který však po kilometru začal ztrácet. S malým odstupem je následovala trojice Šála, Váchal a Teska. Zhruba na třetím kilometru se soupeřům začal vzdalovat Tomáš Eisner z Pilsenman klubu, který postupně navyšoval náskok a v cíli se objevil v čase 26:26.

Za ním se odehrávaly zajímavé souboje. Největší sílu v kopcích prokázal Bohuslav Šála, který se prohnal okolo dua Frei – Plojhar a doběhl si v čase 26:46 pro druhé místo, což bylo největší překvapení letošního ročníku. Reprezentant Karate Domažlice tak po výborných výkonech v závodech s přírodními překážkami zabodoval i ve vyloženě běžeckém klání. Třetí místo nakonec vybojoval Martin Frei, který v závěrečném nejostřejším stoupání odrazil nápor triatlonisty Tomáše Plojhara. Frei běžící za AK Kroměříž dokončil závod v čase 27:06. Plojhar na něj v závěru ztratil dvacet vteřin a ještě musel finišovat, protože se na něj po vystupňovaném závodu nebezpečně dotahoval Ondřej Váchal (Mílaři Domažlice). Ten si v závěrečné fázi závodu poradil s rivalem Veselým finišujícím na sedmém místě i s šestým Teskou. Osmý doběhl Petr Kamic a za ním už zástupci veteránských kategorií.

Mezi čtyřicátníky zvítězil v čase 29:04 Norbert Švarc (Mílaři Domažlice), před Veselým z Plzně a Majerem z Domažlic. Mezi padesátníky se prosadili přespolní borci. Zvítězil Ivan David ze Stříbra v čase 29:47 a byl zároveň poslední, kdo stlačil čas pod hranici třiceti minut. Druhý byl Pospíšil z Tlučné a třetí místo bral Černý z klubu Cyklo Atom. Mezi šedesátníky zvládl dramatický souboj v závěru lépe Jiří Královec (Mílaři Domažlice), který časem 34:08 předčil o čtyři vteřiny Ruse z KČT Nýrsko. O více než minutu zpět doběhl třetí v kategorii Lukačišin z CKS Malát Klatovy.

Ženský závod ovládla reprezentantka v běhu na lyžích Kateřina Beroušková, která v celkovém pořadí uzavřela elitní desítku. V kvalitním čase 29:15 nadělila druhé Kožíškové z Prazdroje Plzeň přes dvě minuty. O další minutu zpět byla Kubrová z Pilsenman klubu. Mezi šesti ženami nad 35 let byla nejrychlejší Stáňa Forsterová z SC Marathon Plzeň v čase 32:59. Druhá doběhla Vančurová z BKV Holýšov a třetí Poláková ze Sokola Postřekov.

Zatímco na startu závodníky osvěžoval déšt, v cílovém prostoru je vítal první sníh. Toto překvapení všichni zajedli gulášem, který pro ně byl připraven v horské chatě na Korábu. Poté už spřádali plány na poslední závod, kterým bude v sobotu Capartická osma. Ta definitivně rozhodne o celkovém pořadí letošního seriálu. (ova)