VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Běžce Chodska ovládli Voják a Fronková

Draženov /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ - Symbolicky v Draženově, kde každoročně na Nový rok startuje běžecká sezona, byly vyhlášeny výsledky letošního Běžce Chodska. Dvaatřicátý ročník seriálu závodů suverénně ovládl v hlavní kategorii mužů do 40 let Jiří Voják, ženám do 35 let kralovala Vendula Fronková.

1.12.2015
SDÍLEJ:

Vyhlášení Běžce Chodska 2015 v Draženově.Foto: Deník/ Václav Tauer

Voják dokázal v průběhu roku vyhrát patnáct z šestnácti závodů seriálu, včetně oblíbeného Chospílu, slavil i doma v Koutě a na dráze v Horšovském Týně. „Šel jsem závod od závodu. Až když jsem vyhrál poosmé, řekl jsem si, že by bylo pěkné vyhrát všechny. Nakonec mi ale jedno vítězství chybí, a to v Panevropském půlmaratonu, kde jsem kvůli zdravotní indispozici nestartoval," říká o sezoně koutský rodák. „Nebylo to pokaždé tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Seriál už obsahuje dráhu, kros i silnici, běžce pořádně prověří. A navíc se nahoru dere mládí, Vychopeň, Plojhar a Šeller, v Babylonu mě prohnal Šimsa, v Koutě brácha, Frei a Kamic," dodává obhájce loňského prvenství.

Běžcem Chodska se stal posedmé. Dotáhl se tak na Tomáše Vebera, který seriál dokázal vyhrát rovněž sedmkrát. Na vyrovnání statistik Karla Duchka si ale bude muset ještě pár let počkat. Hlubocká legenda kategorii do 40 let vyhrála sice také sedmkrát, ale k tomu přidala ještě pět titulů mezi veterány.

Druhou příčku v kategorii do 40 let obsadil chodovský Radek Veselý, třetí skončil mladý talent Vojtěch Vychopeň z AC Domažlice. Petr Kamic, který seriál vyhrál v roce 2013 a o rok později skončil druhý, letos po třech závodech, kdy obsadil dvakrát druhé místo, přerušil kariéru.

Mezi ženami to na začátku sezony vypadalo na obhajobu prvenství. Zimě totiž vládla Jana Brantlová, byla druhá v Draženově i v Koutě. Jenomže pak začala triatlonová sezona, což je hlavní doména této domažlické sportovkyně, a tak několikrát absentovala. Totéž lze říct o další favoritce Kateřině Berouškové, která preferuje běžky a běh bere spíše jako součást přípravy na lyže. Kdo naopak nechyběl na startu žádného z podniků seriálu, byla Vendula Fronková z AC Domažlice. Vyhrála v Koutě a na Škarmanu, pak si závod od závodu pozici na čele žebříčku upevňovala. Za pět prvních, šest druhých a dvě třetí místa zaslouženě vyhrála. „Seriál jsem vyhrála popáté, ale letos to bylo nejtěžší. Skloubit trénink s prací je stále náročnější, musela jsem trénovat hned po práci, později už jsem se těžko přinutila. Měla jsem i štěstí, že se Katka nemohla zúčastnit každého závodu. Když startovala, ani jednou jsem ji neporazila," přibližuje královna draženovského večera. Druhá skončila už zmiňovaná Beroušková, třetí místo obsadila Libuše Tichá,

Deset závodů z šestnácti dokázala vyhrát vítězka kategorie žen nad 35 let Stanislava Forsterová z SC Marathon Plzeň. Za obhájkyní loňského prvenství skončila Veronika Poláková ze Sokola Postřekov a třetí byla Lucie Formanová reprezentující ZŠ Mrákov.

Deset závodů dokázal vyhrát i vítěz kategorie mužů do 50 let Norbert Švarc z Mílařů Domažlice. Za ním skončil jeho největší rival a zároveň oddílový kolega Vítězslav Fronk. O tom, kdo skončí na třetí příčce v celkovém pořadí seriálu, rozhodl až poslední závod v Caparticích. Vlastimila Kubala odsunul na ´osmě´ na čtvrtou pozici Petr Kolář, reprezentant Gerresheimeru Horšovský Týn.

Co se týče oddílů, Mílařům Domažlice během večera v Draženově zdatně sekundoval LK Tatran Chodov. Muže do 60 let vyhrál Pavel Beroušek z LK Tatran Chodov, který po úpravě pravidel čelil největšímu náporu ´přespolních´. Nakonec ale nasbíral více bodů než stříbrský Ivan David i dolanský Karel Voráček.

Jeden jediný bod rozhodl o vítězi mezi veterány nad 60 let. Loňský vítěz Jiří Královec se letos musel sklonit před Karlem Faitem z AGP Domažlice. Za trenérem Mílařů Domažlice Královcem skončil třetí Vlastimil Kubal ze Stodu.

Starosta Draženova Štěpán Sladký, který běžce z Domažlicka, Tachovska, Klatovska i Plzeňska, ale i veřejnost a několik svých kolegů starostů v sále přivítal, všechny přítomné pozval do Draženova na Novoroční běh, jehož osmatřicátým ročníkem v pátek 1. ledna 2016 odstartuje 33. ročník Běžce Chodska. Ten už ve svém názvu ponese jméno Hrbáček po novém generálním partnerovi seriálu.

Komentář pořadatele

Kateřina Beroušková: „Po zavedení nových pravidel vzrostla účast a tudíž i konkurence na závodech a my jsme rádi, že jsme v řadách běžců z Domažlicka začali častěji vídat i lidi z Tachovska, Klatovska, Plzeňska atd. Vyhlášení výsledků seriálu se konalo v prostorách Kulturního domu v Draženově a byl to krásný večer. Asi poprvé v historii se stalo, že na vyhlášení dorazilo 34 z 35 vyhlašovaných, což nás moc těší. Velká účast při závodech a na vyhlášení je ostatně jedním z důvodů, proč seriál pořádáme. Díky partnerům Euroteplo, Česká unie sportu, Květinářství Ellflorist, Pekařství PIHa Hostouň, Obecnímu úřadu Draženov, Obecnímu úřadu Postřekov a dalším se nám podařilo pro účastníky zajistit krásné ceny v podobě fotoknížek, tubusů Mixit vloček, květin, mazanců, voucherů na nákupy, originálních samolepek… Samozřejmě velké díky patří i všem, kdo se na přípravě podílel.

Hlavní kategorie dvaatřicátého ročníku Běžce Chodska vyhráli Jiří Voják a Vendula Fronková. Aby to příští rok měli těžší, vyzýváme všechny běžce a běžkyně, aby se nebáli přijít mezi nás a zkusili si s námi zazávodit. Každý je vítán, ať už je výkonnostní běžec či hobík, který běhá jen tak pro zábavu."

Konečné pořadí v Běžci Chodska 2015

Muži do 40 let: 1. Jiří Voják (Mílaři Domažlice) 275 b, 2. Radek Veselý (LK Tatran Chodov) 104 b, 3. Vojtěch Vychopeň (AC Domažlice) 93 b, 4. Martin Frei (AK Kroměříž) 80 b, 5. Ondřej Váchal (Mílaři Domažlice) 67 b, 6. Pavel Majer (Domažlice) 66 b, 7. Vladislav Razým (Ski Sport Club Plzeň) 64 b, 8. Ján Maník (LK Tatran Chodov) 42 b, 9. Luboš Reif (Domažlice) 39 b, 10. Vítězslav Fronk ml. (Karate Domažlice) 24 b.

Muži do 50 let: 1. Norbert Švarc (Mílaři Domažlice) 244 b, 2. Vítězslav Fronk (Mílaři Domažlice) 182 b, 3. Petr Kolář (Gerresheimer HT) 89 b, 4. Vlastimil Kubal (Brnířov) 88 b, 5. Jiří Konop (Mílaři Domažlice) 66 b, 6. Jiří Trávníček (SV Stříbro) 55 b, 7. Jiří Horský (APM Kawasaki) 43 b, 8. Josef Štefek (Wolfs Domažlice) 39 b, 9. Jan Zelenka (Jabkoty Kdyně) 32 b, 10. Zbněk Levička (Speed Lem Domažlice) 9 b.

Muži do 60 let: 1. Beroušek Pavel (LK Tatran Chodov) 236 b, 2. David Ivan (Stříbro) 121 b, 3. Voráček Karel (Sokol Dolany) 100 b, 4. Sýkora Vladimír (SV Stříbro) 91 b, 5. Polák Petr (Sokol Postřekov) 62 b, 6. Vlasák Jaroslav (AVK Stříbro) 53 b, 7. Psutka Roman (BK Capartice) 50 b, 8. Dufek Václav (Velosport Domažlice) 37 b, 9. Kalista Jiří (Cyklo drak Stříbro) 26 b.

Muži nad 60 let: 1. Fait Karel (AGP Domažlice) 205 b, 2. Královec Jiří (Mílaři Domažlice) 204 b, 3. Kubal Vlastimil (Stod) 156 b, 4. Konop Jiří (Mílaři Domažlice)129 b, 5. Lukačišin Milan (Cykloservis Majlát KT) 105 b, 6. März František (Sokol Kout na Šumavě) 67 b, 7. Novák Zdeněk (Lomikar Domažlice) 61 b, 8. Valtr Bohumil (Dům seniorů Kdyně) 55 b, 9. Šůcha Václav (SV Stříbro) 37 b.

Ženy do 35 let: 1. Fronková Vendula (AC Domažlice) 217 b, 2. Beroušková Kateřina (LK Tatran Chodov) 180 b, 3. Tichá Libuše (Hajdalánek) 124 b, 4. Brantlová Jana (Mílaři Domažlice) 91 b, 5. Beroušková Barbora (LK Tatran Chodov) 59 b, 6. Kamicová Pavlína (Bělá nad Radbuzou) 41 b.

Ženy nad 35 let: 1. Forsterová Stanislava (SC Marathon Plzeň) 242 b, 2. Poláková Veronika (Sokol Postřekov) 168 b, 3. Formanová Lucie (Základní škola Mrákov) 85 b, 4. Konrádyová Dagmar (LK Tatran Chodov) 46 b.


Autor: Václav Tauer

1.12.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 16 000 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Základní plat + příspěvek na dopravu, věrnostní příplatek již po 1 roce práce., 12-ti hod směny, práce v i v SO + NE, možno i na DPČ.. Pracoviště: Admiral global betting a.s. - casino admiral royal, 345 32 Česká Kubice. Informace: Nikola Kinzlerová, +420 725 975 125.

Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 25 000 Kč

Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků Lakýrník - práškové a mokré lakování. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Profil uchazeče:, *výhodou praxe s práškovým lakováním nebo s lakováním na mokro, natíráním, stříkáním a úpravou různých výrobků, *dobrý zdravotní stav, manuální zručnost, samostatnost, zodpovědnost, ochota učit se novým věcem. , *ochota pracovat ve dvousměnném provozu, , Popis činnosti:, *posouzení stavu povrchu, čištění a odmašťování ploch, opalování starých nátěrů. , *povrchová úprava máčením, stříkáním a natíráním základní barvou, nanášení práškových hmot. , , Nabízíme:, *Prémie 50%/hod. k základnímu platu., *Po zapracování navýšení platu., , Těšíme se na Vás!. Pracoviště: Stauner palet s.r.o., 345 01 Mrákov. Informace: Romana Malá, +420 775 870 018.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 14 500 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník/skladnice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: SŠ vzdělání, praxe v oboru výhodou, platné zkoušky na motorové vozíky - není podmínkou, odpovědnost, spolehlivost, přesnost a flexibilitu, Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, odpovědnou a zajímavou práci v přátelském a dynamickém týmu, flexibilní pracovní dobu, příspěvek na dopravu, odborné a jazykové vzdělávání, možnost profesního růstu a osobního rozvoje, Možnost prodloužení.. Pracoviště: Proheq (cz) s. r. o., U Pískovny, č.p. 308, 344 01 Domažlice 1. Informace: Schambergerová Jana, +420 379 415 512.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 20 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol učitel/ka I. stupně. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: aprobace učitel 1. stupně se zaměřením na AJ. Pracoviště: Základní škola osvračín, okres domažlice, příspěvková organizace, 345 61 Staňkov. Informace: Vlasta Pflugová, +420 379 427 039.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výstava obsahuje kolem 50 kostýmů a k vidění jsou v prostorách někdejší konírny.
8

Zámek i letos nabízí výstavu pohádkových kostýmů a rekvizit

Andy Budka se svým synovcem. Oba zahrají na Blížejovském festu o víkendu.

Na Blížejovském festu zahraje i baskytarista skupiny Katapult

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Z předškoláků se stali školáci

Kout na Šumavě - Spolužáci a rodiče se zúčastnili slavnostního pasování předškoláků z Mateřské školy v Koutě na Šumavě na školáky.

Slovně napadl ženu a rozbil dveře

Domažlice – Koncem minulého týdne oznámila na linku policie 158 jednašedesátiletá žena, že v místní herně v Domažlicích byla slovně napadena opilým mužem.

Sloni na špacíru, jak se chová jídlo a hvězdný Ringo Starr: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 20. června 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT