Nohy závodníků tak dostaly pořádně zabrat. Po asfaltu nejdřív absolvovaly asi pětikilometrové stoupání přes Výhledy do Capartic, pak dlouhé klesání až k Lískové. Následovala ´nekonečná´ rovina do Waldmünchenu.
Od startu nebylo tempo nijak závratné. Na čele se utvořila tradiční trojice favoritů Voják, Frei, Kamic, před kterou při průběhu Klenčím ´klusal´ Veselý. První atak pár metrů nad Klenčím přichystal Voják a ze skupiny ´odpadl´ Veselý. Pod pomníkem na Výhledech zbylo z kvarteta pouze duo, když začal ztrácet i Kamic. Za Výhledy Voják zrychlil a začal Freiovi utíkat. Kamic si hlídal třetí pozici.

V kategorii mužů do 40 let zvítězil Voják v čase 53:41, a oplatil tak Freiovi porážku z minulého týdne v Babylonu. „Dnes jsem se cítil dobře. Když jsem se dozvěděl na hranicích, že mám dostatečný náskok, běželo se mi hned lépe a dlouhá rovina utíkala rychleji. Třikrát jsem zrychlil tempo a nad Výhledy to přineslo ovoce. Pak jsem si situaci hlídal. Na začátku roku jsem na celkové vítězství v seriálu nepomýšlel, ale po posledních výsledcích to vypadá reálněji. Udělám vše proto, abych získal šestý titul Běžce Chodska," vyjádřil se Jiří Voják, nejrychlejší muž v cíli.
Druhý Frei si doběhl pro devět bodů v čase 56:28. Třetí Kamic, který kvůli bolestem nohy běžel téměř celou dobu v ´pangejtu´, nakonec odolal Veselému a proťal cíl v Německu v čase 58:57.

Jako další proběhl cílem Švarc, který minulý víkend zkusil plzeňský půlmaraton, a s přehledem získal vítězství v kategorii 40 až 50 let. Stejně jako on cítil v závodě únavu i Jiří Konop mladší, který minulý víkend běžel extrémně náročný závod Šutr Šumava. „Dnes jsem cítil únavu, ale jsem rád, že jsem závod zvládl. Minulý týden jsem běžel dvakrát jedenadvaceti kilometrový okruh. Byl to trail, jak se sluší a patří, nahoru dolů, kameny, kořeny, bláto. Moc se mi to líbilo," vyjádřil se k náročnému programu posledních dní třetí v pořadí mužů do 50 let. Druhý byl Fronk.
Mezi šedesátníky zvítězil Fait. Ten podobně jako Švarc absolvoval půlmaraton v Plzni, kde vyhrál svoji kategorii. Druhou pozici obsadil Bohuslav Balcar a bronz bral Jiří Konop starší.

Málokdy v seriálu mají ženy vypsanou stejnou vzdálenost jako muži, ale v závodě Klenčí – Waldmünchen je tomu tak. Celkem se jich s 15,5 km dlouhým závodem popasovalo dvanáct! V kategorii do 35 let si nejlépe síly rozvrhla Jana Brantlová, která začala závod za Vendulou Fronkovou a předběhla ji až kilometr před cílem. S náskokem 34 s si doběhla pro vítězství. „ Začala jsem volně, jelikož jsem věděla, že závod je dlouhý a může kdykoliv přijít krize. Narozdíl od loňska se mi letos od hranic běželo skvěle, do Capartic to taky utíkalo, jen seběh byl nekonečný," popsala svoji cestu za vítězným časem 1:13:30 Brantlová (Mílaři Domažlice), která pomýšlí na celkové vítězství v seriálu. Ženy nad 35 let, kterých startovalo devět ovládla Stanislava Forsterová, která si ve dvanáctém závodě připsala desátou výhru. Drží tak neporazitelnost, jelikož na dvou závodech chyběla.

Druhý nejdelší závod v Běžci Chodska tak zamíchal pořadím a poslední tři závody rozhodnou. ⋌(ova)