Sedmadvacátého ročníku extrémního závodu se zúčastnilo takřka 130 týmů z celého světa. Běžce, kteří zahajovali, čekalo 12 km běhu, chůze a lezení. „Trať měla převýšení 1850 m, takže jsem začal opatrně. Z minulosti vím, že první kilometry nerozhodují. Do kopců jsem začal stahovat běžce před sebou. Na šestém kilometru byl delší seběh, tam jsem si odpočinul a pak už následovalo prudké stoupání až do cíle, kdy se třeba na osmém kilometru lezlo po žebříku. Nehorší ale byl konec, kdy už člověk viděl cíl, ale pořád ho ještě čekalo nějakých dvacet minut," přibližuje Frei trať, kterou při své třetí účasti zdolal v čase 1:39:44,2. Na vrcholu Kühbodentörl byl jako čtyřiadvacátý nejrychlejší ze všech, sedmý v amatérech. Porazil i běžce štafet, které nakonec obsadily druhé a třetí místo. Důležité bylo, že udržel kontakt s borci před ním.

Po běžcích přebírali štafetu paraglidisté. Ti museli před první částí letu vyběhnout s padákem 600 metrů na vrchol hory, odkud se snesli do bodu mezipřistání, poté je čekal další kilometrový výběh a pak znovu let. Poté vyrazili do hor bikeři, kteří po 25 km předávali kajakářům. Na ty čekalo pět kilometrů horské řeky a pak úmorný běh s lodí do cíle.

Bohužel paraglidista štafety OpavaNet Nutrend Adidas Michal Šotek nenavázal na Freiův výsledek, takže stíhací jízda týmového bikera Michaela Malíka a kajakáře Petra Binčíka stačila „jen" na čtvrté místo v amatérech, patnácté absolutně. „Je to rok, co jsem naposledy reprezentoval, takže jsem s výkonem i výsledkem spokojen. Vyhlašuje se pět nejlepších, takže na bedně jsme byli," dodává Frei. Za měsíc ho čeká Mistrovství ČR extrémních štafet v Litovli, kde se mu také daří.