Už před závodem musel řešit vedoucí družstva Petr Konop příjemné starosti. Zájem ze strany závodníků pomoci s udržením Domažlic v ligové soutěži byl obrovský, a tak po dlouhé době mohl postavit všech čtyřiadvacet závodníků. To se hned projevilo například v postavení štafet, kdy AC reprezentovaly tři krátké a tři dlouhé štafety.

I ostatní týmy ohrožené sestupem se ale snažily atraktivní soutěž udržet. Stará Boleslav postavila svoji největší hvězdu, reprezentanta Jana Tesaře, hned do čtyř disciplín (400 m, 800 m, 400 m př., 4 x 400 m). Nakonec ani to ale nestačilo a na Boleslav zbyl Černý Petr.

Z domažlického týmu nikdo nepřevyšoval. Body dvaceti závodníků znamenaly druhé místo v kole za suverénními muži z Olympu Praha. Zisk sedmi hlavních bodů ale družstvo v konečném hodnocení ještě posunul na páté místo před Bílinu.

„Družstvo podalo kvalitní výkon. Poprvé jsme měli na soupisce plný počet závodníků a já mohl do soutěže postavit hned tři štafety krátké i dlouhé. Ligu jsme udrželi a je vidět, že kdyby se větší pole závodníků účastnilo stále, bojovali bychom nejhůře o střed tabulky," uvedl vedoucí družstva Petr Konop. ⋌(zš)