Letos odcestovala do východoněmeckého Eisenbergu tříčlená výprava ve složení Zdeněk Forster, Karel Fait a Roman Psůtka.

Celá trať závodu je vytýčena v malebném údolí, které lemuje divokou říčku a vše je položeno do hlubokých lesů. Na start letošního ročníku bylo přihlášeno 198 běžců, kteří byli rozděleni do několika věkových kategorií.

Závod provázelo téměř letní počasí s azurovou oblohou a teplotou na sluníčku přes 20 stupňů. Od startu se v přední skupině pohyboval Zdeněk Forster, který nakonec doběhl na celkovém 14. místě a vyhrál kategorii čtyřicátníků. Na 43. místě v celkovém pořadí a třetí v kategorii nad 50 let doběhl do cíle Roman Psůtka. Nezklamal ani Karel Fait, v cíli byl devětapadesátý a v kategorii běžců nad 60 let obsadil pátou příčku.

Celkově zavládla s výsledky domažlické výpravy spokojenost a už cestou domů bylo dohodnuto, že se zúčastní i příštího ročníku.(red)