Z původní nominace nejlepších závodníků našeho kraje ale pro nemoc či zranění vypadli mimo závodníků jiných klubů i závodníci AC Domažlice Vendula Přibylová, Luboš Mastný, Štěpán Rottenborn a Jiří Váchal.

Značně oslabený krajský výběr obsadil v kategorii mladších žákyň, mladších žáků i v celkovém hodnocení shodné 4. místo, což reálně odpovídalo možnostem týmu. „Oproti pražským oddílům disponujeme výrazně užší členskou základnou, a pokud přijde zranění několika opor, je to na výsledku výrazně poznat. Pro nás je potěšitelné, že absolutně nejúspěšnějšími závodníky krajské reprezentace byli atleti AC Domažlice," říká Jiří Beck.

Konkrétně v mladších žácích David Lorenz a v mladších žákyních Štěpánka Martínková, kteří se prosadili i v celkovém pořadí soutěže. David Lorenz nejprve časem 8,25 vteřiny obsadil 2. místo v rozběhu na 60 m a ve finále stejné disciplíny časem 8,35 vteřiny se umístil na celkovém 5. místě. V běhu na 300 m byl rozběhu na 3. místě časem 42,34 vteřiny, což v celkovém hodnocení znamenalo i konečné 3. místo.

Mezi mladšími žákyněmi měli Domažličtí v krajském výběru na startu 3 závodnice. Šárka Ledvinová startovala na své oblíbené trati 600 m, ale její výkon byl hrubě poznamenán doznívající nemocí a tréninkovým výpadkem.

Vladimíra Cimbolincová obsadila ve skoku dalekém s výkonem 448 cm 6. místo, což byl pouhý 1 cm od 5. místa. Premiérově startovala také v běhu na 300 m. Čas 46,81 vteřin a 1. místo v jednom z rozběhů stačil na konečné 5. místo.

Štěpánka Martínková hned prvním pokusem ve skoku dalekém vylepšila svůj osobní rekord (456 cm) na 458 cm a i přes mírné organizační zmatky, kdy soutěž byla přerušena kvůli finále na 60 m, se ještě dokázala zlepšit a posunout svůj osobní rekord na 461 cm, což v celkovém pořadí stačilo na 4. místo. Z medailové pozice ji odsunul až poslední skok její soupeřky, která byla lepší o 4 cm.
Ve zlepšování osobních výkonů Štěpánka pokračovala i na nejkratší sprinterské vzdálenosti 60 m. V rozběhu to bylo časem 8,50 vteřiny 2. místo a ve finále, kam si musela odskočit z probíhající dálkařské soutěže, zaběhla jen o chlup pomaleji, tedy 8,52 vteřiny. V těsném finiši skončila na 3. místě jen 3 setiny od druhé příčky.

Kompletní výsledky na ww.atletika.cz. ⋌(bck)