Jestli se kromě skvělých čtvrtých míst družstev českých mužů, žen a třetí příčky juniorů bude ještě na něco vzpomínat, pak to bude nebývalé vedro, za kterého se v Turecku běhalo. Vždyť když po deváté ráno vybíhali muži na dvanáct a půl kilometru dlouhou trať s převýšením sedm set metrů, šplhala už teplota ke čtyřicítce! „Na trati sice byly čtyři občerstvovací stanice, ale já je nevyužil. Jsem zvyklý hodinku a půl vydržet a navíc ty gely kolikrát udělají více škody než užitku," přibližuje Voják podmínky, za kterých se šampionát konal.

Muže čekaly tři okruhy, běželo se zčásti i starobylou částí Denizli s amfiteátrem a dalšími památkami, včetně schodů, ale většinou po hliněných cestách v okolí. „Po startu jsem zvolil opatrnější tempo, takže jsem na třicáté pozici schytal hodně prachu od běžců přede mnou. Během prvního kola jsem dostihl Pechka a začal se postupně prodírat pořadím dopředu až na průběžnou dvacátou pozici a dostihl jsem i Bajzu s Krupičkou," říká svěřenec trenéra Jiřího Královce. Jenomže co mnohonásobný vítěz seriálu Běžec Chodska získal do kopce, to ztratil v sebězích, které mu nejdou. „Z kopce mi sedm lidí pouteklo. Ty jsem sice v dalším výběhu dostihl, ale v následném seběhu jsem kontakt se skupinkou, v níž byl i Krupička, neudržel. Závod jsem zakončil finišem, jaký dlouho nepamatuji. V souboji s Italem a Slovinci jsem ze sebe musel vymáčknout všechno."

Výsledkem bylo pětadvacáté místo z celého startovního pole a čas čtyřiapadesát minut rovných, o čtyři minuty rychlejší byl vítězný Ahmet Arslan z Turecka. Ten vyhrál pošesté. O čtyři příčky lepší než Voják byl Bajza, Krupička doběhl desátý, Pechek byl sedmadvacátý. „S umístěním jsem spokojen. Před šampionátem jsem nebyl v ideální formě, což ukázal závod na Čerchově. Tam se projevily zdravotní problémy, které se nám nakonec po konzultacích s lékaři podařilo s trenérem odhalit a eliminovat," hodnotí Voják. Vloni skončil v turecké Burse devětadvacátý.

Staršího ze známé bratrské dvojice běžců Mílařů Domažlice nyní čeká soustředění v Babylonu a po něm kvalifikační závod na mistrovství světa a republikové mistrovství v běhu do vrchu.