Mistrem republiky se stal potřetí v řadě Milan Kocourek. Pětadvacetiletý vytrvalec z AK Kroměříž jako jediný z českých běžců zvládl deset kilometrů v čase pod půl hodiny (29:30.20). Nad jeho síly byl pouze host závodu, keňský běžec Henry Kemboi. Ten časem 29:21.16 utvořil nový rekord stadionu. Za Kocourkem doběhli oddíloví kolegové Jiří Homoláč a olympionik Jan Kreisinger (30:20.18).

Kvalitní časy předvedly i ženy. Zvítězila Monika Preibischová z Mariánských Lázní, když 25 okruhů zvládla za 34:19.05. Minutu za ní se odehrál souboj o stříbro, v němž nakonec Kristiina Mäki (35:19.37) porazila obhájkyni titulu Ivanu Sekyrovou. V absolutním pořadí závod vyhrála keňská běžkyně Christine Chepkemei, která stejně jako její krajan Kemboi mezi muži stanovila časem 34:13.09 nový rekord Střelnice v závodě žen.

Medailisté MČR – Muži: 1. Milan Kocourek 29:30.20, 2. Jiří Homoláč 30:08.23, 3. Jan Kreisinger (vš. Kroměříž) 30:20.18. Ženy: 1. Monika Preibischová (Mariánské Lázně) 34:19.05, 2. Kristiina Mäki (Hvězda Pardubice) 35:19.37, 3. Ivana Sekyrová (Sokolov) 35:20.95.