Startuje se v bavorské obci Stadlern v 11 hodin dopoledne. Běžci budou dobíhat do cíle v Poběžovicích mezi dvanáctou a čtrnáctou hodinou. Časový limit pro doběh závodu jsou 3 hodiny, což umožňuje účast i rekreačním běžcům z obou stran hranice. Závodníci se mohou dopravit na start po vlastní ose nebo jsou pro ně a jejich doprovod připraveny autobusy, které odjíždí z Domažlic z autobusového nádraží v ul. Prokopa Velikého v 7:45 a z poběžovického náměstí v 8:15 hodin.

Trať vede úchvatnou přírodou bavorsko-českého příhraničí, v nenapodobitelném prostředí bývalé „železné opony", přes „zelený" hraniční přechod Schwarzach-Švarcava a nízkým sedlem Českého lesa v blízkosti pramene řeky Radbuzy do cíle v Poběžovicích.
Snahou pořadatelů je tímto závodem podpořit dlouholetou dobrou spolupráci obou regionů. Název „panevropský" připomíná novodobé ideje sjednocené Evropy, jejímž duchovním otcem byl československý občan, filosof Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi (1894 – 1972), který prožil své dětství právě na poběžovickém zámku, před nímž symbolicky závod končí.

Závod je součástí seriálu „Běžec Chodska".

Celá akce nabízí i bohatý kulturní program ať již na startu, kde vystoupí kapela Chodovanka, tak v cíli v Poběžovicích s hudební skupinou Vysoká tráva. Pro děti je navíc v Poběžovicích již od 10 hodin připraveno sportovní klání v různých disciplínách přímo na náměstí a tvořivá dílna na nádvoří u infocentra.

Běžci mohou zasílat přihlášky až do pátku 19. srpna nebo se stačí přihlásit až přímo ve Stadlernu při prezentaci. Podrobné informace jsou uveřejněny na webových stránkách www.pobezovice.cz a www.dobrohost.cz.

Pořadatelé se těší na setkání se všemi, kteří přijdou nebo přijedou povzbudit závodníky na trať a do cíle v Poběžovicích. Doběh nejlepších je plánován několik minut po 12. hodině.

Celý projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Dispozičního fondu.
Všichni organizátoři vás srdečně zvou. Věřte, že nebudete litovat. Je to skvělý závod se skvělou atmosférou.

Mgr. Hynek Říha,
starosta Poběžovic a předseda Mikroregionu Dobrohost