Klatovská rodačka jedenadvacet kilometrů dlouhou a náročnou trať z bavorského Stadlernu do Poběžovic urazila o sedm minut rychleji, než v roce 2010 atletka Hvězdy Pardubice Lenka Šibravová, dosavadní držitelka ženského traťového rekordu. Získala za to dva a půl tisíce korun jako prémii od jednoho ze sponzorů. „Slyšela jsem, že tu před pár lety byl problém se značením a část závodníků bloudila, ale dnes bylo vše skvěle značené a zajištěné, občerstvovací stanice skoro na každém kroku. Moc se mi tu líbilo," chválila účastnice olympiády v Londýně tým z pořádajících Poběžovic, Stadlernu a Mikroregionu Dobrohost.

Sekyrová v absolutním pořadí nestačila pouze na dva muže, vítězného Josefa Vebera z LK Tatran Chodov (1:13:16) a druhého Petra Kamice z Bělé nad Rabuzou (1:15:23), vítěze z roku 2012. „Běželo se mi skvěle, počasí bylo ideální, tomu odpovídá i čas, který je lepší, než jsem tu zaběhl v minulosti. Na startu sice trochu sprchlo, ale jinak bylo příjemných šestnáct nebo sedmnáct stupňů a foukal vítr do zad. Od startu až k Závisti jsem běžel s Petrem Kamicem, držel jsem si svoje tempo," uvedl v cíli spokojený Veber, který se připravuje na maratonský závod v Kladně.

Organizačně výborně zvládnutého osmého závodu seriálu Běžec Chodska se zúčastnilo sedmapadesát závodníků z Čech a Německa, z toho bylo deset žen.

Celkový vítěz Veber samozřejmě vyhrál i "svoji" kategorii mužů do 39 let. Druhý byl Kamic, třetí ze sedmnácti borců v kategorii doběhl Ján Maník z LK Tatran Chodov v čase 1:29:42. Čtvrtý v absolutním pořadí se v cíli objevil Norbert Švarc z Mílařů Domažlice, časem 1:18:41 vítěz kategorie 40 až 49 let. V této kategorii druhý skončil Vítězslav Fronk z Mílařů Domažlice (1:21:04), třetí byl Štěpán Boháček z AS 10 Life (1:23:04). Mezi padesátníky čelil Pavel Beroušek z LK Tatran Chodov (1:26:5) přesile borců z Německa. Ti obsadili všechna místa na bedně. Vyhrál Dieter Bauer z DJK Weiden (1:23:19), druhý byl Martin Hofmann z DJK Weiden (1:24:12) a třetí Georg Koller z TB Weiden (1:26:02). Kategorii mužů nad 60 let ovládl Bohuslav Balcar z SC Marathon Plzeň (1:34:03), druhý byl Karel Fait z AGP Domažlice (1:37:44) a třetí stodský Vlastimil Kubal (1:46:08).

Vítězkou kategorie žen do 35 let se stala horšovskotýnská rodačka Vendula Peteříková z ASK Slavia Praha (1:29:56), druhá byla Libuše Tichá z Brnířova (2:04:25). Více obsazenou kategorii žen nad 35 let vyhrála Sekyrová z AK Sokolov. Druhá byla Anna Fronková z Mílařů Domažlice (1:36:46). O třetí místo se podělily Petra Vaňková z Poběžovic a Miroslava Řezníčková z Klenčí pod Čerchovem (obě 1:48:30).

Zatímco ženský traťový rekord byl tedy překonán, ten mužský, který časem 1:08:06 drží od roku 2011 Jiří Voják z Mílařů Domažlice, bude zřejmě odolávat ještě dlouho.