Jiří Voják, rodák z Kouta na Šumavě, reprezentoval spolu s Antonínem Klikou, Lukášem Razýmem a Josefem Veberem Policii ČR na policejním Mistrovství Evropy v krosu. Závod, který byl určen pro závodníky pracující v policejních složkách, se konal v hlavním městě Rumunska. Celkem se jej zúčastnilo 93 běžců z devatenácti zemí.

Na startu se sešla výtečná konkurence. Nechyběli reprezentanti Ukrajiny, kteří běhají maraton okolo 2:15 hodiny, což je světová úroveň, nebo Němci, s nimiž Voják závodí na klasickém Mistrovství Evropy v běhu do vrchu.

Pořadatelé připravili 11,3 km dlouhou, rychlou trať v rovinatém terénu, vedenou po lesních cestách a částečně po louce, nejnáročnější byl padesátimetrový pás písku. Na běžce čekalo celkem šest okruhů.

Očekávání rychlého závodu naplnili dva závodníci Ukrajiny, kteří se prakticky hned po startu utrhli a po sólo běhu se podělili o první dvě příčky. Za nimi se utvořila skupina osmi běžců z Německa, Ukrajiny, Turecka, Švýcarska a Francie, v níž běžel i Jiří Voják. „Tato skupina se držela spolu celé první kolo. Po náběhu do druhého kola se ale začala trhat, odpoutali se z ní oba Němci, já se probojoval na páté místo. Ostatní běžci se pak zařadili za mě a postupně jsme se střídali v tahání skupiny," přibližuje Voják začátek závodu. V 5. kole se tempo opět začalo zrychlovat, Voják byl v tu chvíli na osmé příčce spolu s reprezentantem Turecka. „Na něj jsem si v posledním kole vypracoval menší náskok, ale asi pět set metrů před cílem se na mě dotáhl a šli jsme spolu do závěrečného finiše, v němž byl o sekundu rychlejší," pokračuje elitní český vrchař, který závod na 11,3 km dokončil v čase 37:02 minuty a celkově obsadil deváté místo. Na vítěze ztratil minutu a půl, na páté místo jen 25 sekund.

Deváté místo Jiřího Vojáka je nejlepší dosavadní výsledek v historii Policie ČR dosažený na Mistrovství Evropy v krosu. V týmech skončili Češi na 6. místě se shodným počtem bodů jako pátí Turci. O konečném pořadí rozhodovalo lepší umístění posledního závodníka týmu.
Výsledky dalších Čechů: Antonín Klika – 25. místo, Lukáš Razým – 33. místo a Josef Veber – 43. místo.