Závodníků, které vídáme v seriálu Běžec Chodska, zde startovalo několik. V kategorii juniorek to byla Jana Brantlová (Mílaři Domažlice). U mužů pak její oddíloví parťáci Ondřej Váchal a Martin Voják, doplněni o chodovského rodáka Radka Veselého (AK Škoda Plzeň). Rodinu Váchalů nezastupoval jen Ondřej, ale ve veteránské kategorii 50-59 let bojoval za LK Tatran Chodov Martin Váchal. Před blížícím se Mistrovstvím republiky v krosu testovali formu i mladší členové z Mílařů Domažlice – dorostenec Robin Knopf a starší žákyně Alexandra De Soussa.

Jako první se na trať vydala Alexandra, která absolovovala 1800 m a doběhla v čase 6:24 první, když v dlouhém finiši předčila své sokyně. Hodinu na to vyrazil už na podstatně těžší trať (3650 m) Knopf, který v závěru neudržel tempo s dvojicí Kotek a Budil a v čase 12:55 obsadil 3. místo.

Poté se prala s náročnými podmínkami Brantlová, která závodí letos posledním rokem v kategorii juniorek. Stejnou vzdálenost jako dorostenci zvládla za 15:02 a stačilo to na bronz. Juniory, muže a veterány čekalo celkem pět okruhů různých vzdáleností. Od začátku se vytvořila v čele skupina asi deseti vytrvalců. Jelikož foukal silný protivítr, dost se taktizovalo a šetřilo silami. Pole se časem roztrhalo. Váchal s Veselým drželi tempo s čelem zhruba do poloviny trati, poté začali ztrácet. Voják naopak v náročných výbězích získával a kontakt ztratil až v posledním kole. Vítězem závodu se stal David Vaš v čase 22:11, jen o tři vteřiny za ním proťal cílovou pásku Pavel Olič z AC Domažlice. Od pátého místa, které obsadil Martin Voják v čase 22:54, se už seřadili zástupci Plzeňského kraje. Sedmý doběhl Veselý v čase 23:50 a o 47 s za ním zaostal Ondřej Váchal. Kategorii padesátníků svým tempem a rozumným rozvržením sil ovládl Martin Váchal v solidním čase 26:02.

Další zlatou pro Domažlicko získala dorostenka AC Domažlice Sára Heroldová. Junior Martin Pivoňka byl stříbrný a Vít Bílý rovněž z AC Domažlice doběhl třetí.

Závod ukázal, že běžci z Chodska jsou v dobré formě před MČR v přespolním běhu, konajícím se 29. března v Bělé nad Radbuzou. Ostatní už se určitě nemůžou dočkat, až se rozběhne kolotoč závodů patřící k seriálu Běžec Chodska. Prvním závodem je 6. dubna tradiční Běh Koutem. ⋌(ov, zš)