Na halovém mistrovství republiky v polovině března třiašedesátiletý člen TJ Sokol Domažlice vyhrál v absolutním pořadí vrh koulí výkonem 14,26 m, takže do Maďarska cestoval s oprávněnými ambicemi ve vrhu koulí a v hodu diskem.

Medaile ´cinkla´ nakonec jen v koulařském sektoru, který se stejně jako prostory pro ostatní vrhačské disciplíny nacházel na venkovním stadionu. Oproti domácímu šampionátu se Řechka v Maďarsku ve vrhu koulí ještě zlepšil a výkonem 14,52 m vybojoval stříbro. Zlato, které získal jeho finský rival Lehti, mu uniklo o osmnáct centimetrů.

Při hodu diskem se však domažlický závodník ´pral´ s technikou a na kýžený bronz nedosáhl. Jeho 42,70 m v konkurenci čtyřiadvaceti borců stačilo na devátou příčku.

Česká výprava se v Budapešti neztratila a vracela se s celou řadou úspěchů. Například zlato získala veteránka v hodu oštěpem Ludmila Špotáková, maminka olympioničky Báry Špotákové.

Řechka, který zvažuje účast na srpnovém ME v Turecku, by touto cestou rád poděkoval starostovi domažlického Sokola Josefu Váchalovi za finanční podporu a možnost zimní přípravy v prostorách sokolovny.