Domažlický atlet v hodu diskem v kategorii M 60 až 65 výkonem 43,69 m obsadil ze sedmnácti účastníků čtvrté místo. Medailový půst z disku si vynahradil ve vrhu koulí, kde vyhrál a bral zlato. „V kouli bylo v naší věkové kategorii osmnáct závodníků a mně se povedl předposlední, pátý pokus a výkonem 14,38 m jsem vyhrál. Za mnou, na druhém místě, skončil jen o čtyři centimetry kratším pokusem Grunenwald z Francie a třetí byl Krankowski z Polska," říká Řechka o klání, jehož se zúčastnilo celkem 2 374 atletů ve věku od 35 do sto let ze 37 států Evropy. Soutěžilo se ve věkových kategoriích rozdělených v intervalech pěti let. „Myslím, že byly zastoupeny všechny atletické disciplíny.

Halové mistrovství Evropy se odehrávalo v supermoderní hale v Toruni. „Jen pro dokreslení, 3. února letošního roku zde sprintér Kim Collins vyrovnal svůj vlastní světový rekord v běhu na 60 metrů časem 6,48 s," doplňuje domažlický veterán.

Krátce před startem na evropském šampionátu byl Řechka na XXV. Halovém mistrovství ČR veteránů v Praze ve Stromovce. Tam v konkurenci 333 koulařů také vyhrál v kategorii M 60-65, ale po přepočtu věkového koeficientu vyhrál i absolutní pořadí výkonem 13,71 m. V disku skončil na stříbrné příčce ve své kategorii, v absolutním pořadí byl na třetím místě ze čtrnácti účastníků. Hodil 43,16 m.

Řechku od května čeká druhá atletická liga, v níž hájí barvy Klatov, kde už několik let hostuje. „V říjnu bych rád jel na Evropské veteránské hry do francouzské Nice. To je taková obdoba olympiády pro veterány. Ale nevím to jistě, neboť jsem důchodce a ono to také něco stojí. Dříve jsem dostával nějaké finanční prostředky prostřednictvím Sokola, ale od loňska se to nějak nedaří. Zatím se snažím v Evropě závodit, ale mimo ni starty z finančních důvodů odříkám," vysvětluje atlet, který už mnoho let šíří dobré jméno Domažlic ve světě,a který by si určitě nějakou finanční podporu zasloužil, ať už ze strany klubu nebo města. ⋌(ski)