Začali se prosazovat opět mladí atleti, kteří díky zkušeným trenérům začali v této sezoně sbírat ovoce několikaleté dřiny. Důkazem je zejména Mistrovství ČR dorostu a juniorů, kde domažlický oddíl získal dvě medaile, z toho jednu nejcennější. Mistry republiky se stala dorostenecká štafeta ve složení Fišer, Brožík, Tauer a Ledvina. Dorostenec Jan Čiviš pak vybojoval bronz v běhu na 800 m s časem 1:57.16. Těsně pod stupni vítězů skončili v běhu na 400 m př. atleti Jakub Brichta a Jan Šnajdr. Nepopulární „bramborovou" bral i Pavel Olič v běhu na 3000 m př. v juniorech. Nesmíme zapomenout na dorostence Jakuba Ledvinu, který se probojoval do finálové osmičky v obou sprintech – 100 a 200 m.

Naopak malá účast byla na Mistrovství republiky mužů a žen. Zde měl AC Domažlice jediné zastoupení, a to díky oštěpařce Pavle Vozárové. Ta zaznamenala v letošním roce velké zlepšení, o čemž svědčí i pěkné celkové 7. místo. Oddíl měl také dva zástupce na mezistátních utkání – Lucii Staňkovou (hod kladivem) a Jana Čiviše (běh na 800 m).

Úspěšná byla i prestižní I. liga mužů, jejímž jsou Domažlice léta členem. Celou sezonu se ligové družstvo pohybovalo v horní části tabulky a celkové třetí místo ve skupině je jistě úspěchem. Dobře reprezentovalo svůj oddíl také poměrně mladé druholigové družstvo žen. To se umístilo v desetičlenné konkurenci na sedmé příčce. I když se jedná o družstvo žen, velká řada závodnic patří ještě do mladších kategorií. O to je však celkové umístění cennější.

Kromě úspěšné reprezentace závodníků byl také oddíl vidět při pořádání řady akcí. Tou hlavní byla Chodská 1500 m, letos již s pořadovým číslem 47. Stejně jako v loňském roce i letos dorazila nejen česká sprinterská špička (Maslák, Prorok, Milo, Šulc, Benda ad.), ale také řada zahraničních reprezentantů z Mexika, Německa, Ukrajiny a Slovinska. Na závěr domažlického mítinku pak ve vloženém závodě v hodu oštěpem mužů předvedl Petr Frydrych výkon dlouhý 77,81 m!

AC Domažlice uspořádalo také Oblastní mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje, a to jak pro dospělé, tak i pro mládež. Domažlický stadion byl také dějištěm populárního krajského finále Středoškolského poháru Corny. Pořadatelská sezona byla zakončena tradiční krosovou záležitostí – Během babylonskými lesy. V příštím roce čeká oddíl opět řada významných podniků. Zmínit lze například Mistrovství ČR v běhu na 10 000 m, které se 4. května uskuteční právě v Domažlicích. Veškeré informace o chystaných i již proběhlých akcích jsou k dispozici na stránkách klubu, www.acdomazlice.cz.

Do příští sezony přejeme našim příznivcům hodně štěstí, zdraví a vytrvalosti k dosažení všech sportovních i osobních cílů. ⋌Jan Halík