Bezmála desetikilometrová trať je zavedla do míst, kde se psala historie Chodů. Po startu v Klenčí, kde pohřbili Lomikara, se běžci ukryli do stínu lip Lomikarovy aleje a kolem sídla tohoto šlechtice, jehož Jan Sladký Kozina vyzval do roka a do dne na boží súd, zamířili přes Šnajberk do samotného rodiště nejslavnějšího z Chodů. Z Újezda je čekal náročný výběh na Hrádek, kde byl cíl tohoto podniku řazeného do seriálu Běžec Chodska.

Jako první, koho mohl moderátor závodu Petr Jančařík vyzpovídat, se v cíli objevil reprezentant Adidas teamu ČR Martin Frei, který časem 33:00 minuty vylepšil rekord trati stanovený v loňském roce vítězným Jiřím Vojákem. Ten však letos neměl možnost prvenství obhájit, protože se na Moravě pokouší kvalifikovat na šampionát v běhu do vrchu, takže Frei vyhrál stylem start - cíl.

S tříminutovým odstupem se v cíli u Chodské chalupy za vítězem druhého ročníku spolu s Bělskou pětkou nejhezčího běžeckého závodu na Domažlicku objevil bělský Petr Kamic, třetí spatřil sochu svého slavného jmenovce strážský Tomáš Kozina.

Hlavní ženskou kategorii a pokaz na pobyt v pivních lázních v Chodové Plané vybojovala skromná Stanislava Forsterová, když její velká soupeřka Vendula Peteříková byla kvůli zranění nucena závod pod závěrečným stoupákem vzdát.

Více podrobností ze závodu v pondělním tištěném vydání Domažlického deníku!