Hned v úvodním sprintu žen Kateřina Čechová překonala na stometrové trati časem 11,61 s rekord mítinku z roku 2005. S nejrychlejší Češkou, olympioničkou a účastnicí mistrovství Evropy si zazávodila i Martina Bozděchová z pořádajícího AC Domažlice. Ta byla v čase 13,99 s sedmá.

Stovka mužů se v Domažlicích běhá jako Memoriál Ivana Kitzbergera. Ačkoli to není jeho hlavní distance, potvrdil roli favorita olympionik Pavel Maslák, vítěz finále na 400 m z letošního Mistrovství Evropy v Helsinkách. Ten si už v rozběhu výkonem 10,68 s vylepšil svůj nejlepší letošní čas na stovce. Ve finále mu k vítězství stačilo být o setinu pomalejší. „Z Londýna jsme se vrátili teprve v pondělí, takže je mám ještě ve špíně," odpověděl smějící se Maslák v cíli na otázku moderátora Josefa Kožnara, který se pídil po rukávcích, jimiž je ´tajfun z Havířova´ proslulý. Za Maslákem proletěl cílem oddílový kolega z Dukly Václav Zich. Ten v Domažlicích vyhrál před čtyřmi lety. Dvě setiny pak od sebe na třetím a čtvrtém místě dělily další účastníky helsinského šampionátu, bratrské duo Šulců, Rosťu a Vojtu. „Byl to nádherný závod, z pohledu Masláka čistý. Škoda, že tu není ještě o něco víc diváků, ale ti se časem vrátí, jinde už se tak děje," glosoval dění na stadionu syn Ivana Kitzbergera Miroslav, který trénuje v Ostrově nad Ohří.

Třístovka se v Domažlicích běhá na počest sprintera AC Domažlice, českého reprezentanta, který v červenci 2009 tragicky zahynul a jemuž by letos v říjnu bylo třicet, jako Cena Jana Mazance. A Maslák v ní měl útočit na rekord mítinku Jiřího Vojtíka z roku 2006. „Z Londýna jsme se vrátili teprve v pondělí, dnes už jsem tu běžel dvě stovky, ale na třístovce bych se chtěl dostat pod dvaatřicet vteřin," prozradil před startem. Pak se napjatá Střelnice ponořila do hrobového ticha, aby s výstřelem startéra explodovala. Maslákovi ve fantastickém závodě i přes podporu publika jeho cíl nakonec nevyšel, ale vítězným časem 32,41 s překonal rekord mítinku a stanovil i nový rekord stadionu. „Zatáčka je tu dost ostrá, kope ven, člověk se musí hlídat, aby nevyšlápl," prozradil po vydýchání Maslák a dodal: „V Domažicích jsem poprvé. Jsem spokojen, diváci byli super."

Mítink ozdobil účastí i olympionik a účastník mistrovství Evropy Josef Prorok. Ten si do Domažlic přijel spravit chuť a to se mu povedlo. V běhu na 300 m překážek vyhrál časem 36,42 s před dalšími účastníky evropského šampionátu Brožem a Barákem. „Celkově pětatřicáté místo na mé první olympiádě není to, co jsem si představoval. Tady se mi závodilo dobře, počasí i atmosféra jsou skvělé. První překážka mi moc nevyšla, dostal jsem se trochu do rotace a musel jsem se do závodu vracet," přiblížil Prorok svoje dojmy. Mezi ženami se v cíli na stejné distanci radovala Eva Jeníková z USK Praha, která si časem 42.84 s vylepšila ´osobák´.

V ohrožení byl i rekord Keňana Ndiwy (3:42,81) v běhu na 1500 m. Jeho čas v rychle rozběhnutém závodě nakonec těsně odolal. Přesto byla k vidění druhá nejrychlejší patnáctistovka v historii mítinku. V čase 3:43,95 ji vyhrál Slovák Josef Pelikán, který šel na posledních dvě stě metrech přes Mexičana Pabla Solarese. Ženy po loňském výkonu Sekanové, která po osmi letech překonala rekord mítinku i stadionu, letos tak rychle neběžely, vyhrála Michaela Drábková z Nového Města nad Metují v čase 4:37.12.

Posledním z olympioniků, který si účast na poslední chvíli vyžádal přímo z Londýna, byl oštěpař Petr Frydrych. Výkon 77,81 m ale bude chtít na zářijovém Hvězdném házení v Domažlicích určitě překonat. Ženskému oštěpu kralovala berounská Irena Šedivá (50,43 m). Oštěp domažlické Pavly Vozárové doletěl do vzdálenosti 37,19 m, což znamenalo třetí místo za Kateřinou Klailovou.

Z dalších technických disciplín byl k vidění skok do výšky, který vyhráli mladoboleslavský Jan Hostonský (2.08 m) a Veronika Vavrečková z AK Klatovy (1,70 m). Ve skoku do dálky soutěžili žáci a žákyně, vyhrála Lucie Staňková z AC Domažlice (4.78 m). Hynek Hradecký z AC Domažlice (5,07 m) skončil druhý za vítězným Františkem Boškem z AK Klatovy (5,38 m).

Tombolou pověstný mítink, který spolu s Táborem a Novým Městem nad Metují patří do série tří závodů Grand Prix, zpestřili klatovští parašutisté. Ti seskočili z výšky čtrnáct set metrů a přistáli na ploše.