Na start na kdyňském náměstí se v neděli dopoledne postavilo dohromady jedenapadesát závodníků. O rok starší nejvyšší vrchol Kdyňska nastavil odvážlivcům tentokrát typicky podzimní tvář, čili drobný déšť dole a nahoře mraky smísené s mlhou. Nejlépe se s tratí dlouhou 6540 m a s převýšením 365 m vypořádal Jiří Voják z Mílařů Domažlice, který svůj třetí závod po překonátí vleklých zdravotních problémů absolvoval v čase 26:05 minuty. „Za Starou Kdyní jsem soupeřům poutekl a běžel si svůj závod. Poslední kopeček stál za to, jako vždy. Cílem nebylo překonat traťový rekord, který držím v čase 23,34, ani umístění, chtěl jsem otestovat, jak na tom aktuálně jsem. Dosažený čas je horší průměr. Důležité je, že zdraví drží a bolest už je snesitelná," říká absolutní vítěz a první z kategorie do 40 let.

S padesátivteřinovou ztrátou za Vojákem se v cíli na 773 metry vysokém vrcholu Korábu objevil bělský Petr Kamic, už jistý vítěz seriálu Běžec Chodska. Třetí byl mladší z Vojáků Martin. Překvapením je čtvrté místo Bohuslava Šály, který coby domažlický karatista za sebou nechal řadu atletů.

Mezi muži nad 40 let vyhrál Norbert Švarc z Mílařů Domažlice, který se jako jediný z kategorie dokázal vtěsnat pod třicet minut. Také padesátníky vyhrál „Mílař" – Pavel Beroušek, který byl o osmdesát vteřin „čipernější" než Petr Beroušek (32:48). V kategorii šedesát a více let při neúčasti Jiřího Královce zvítězil Karel Fait z AGP Domažlice – v solidním čase 36:03.

Mezi ženami zvítězila v čase 30:06 Kateřina Beroušková, která se na Korábu loučila s běžeckou částí sezony a nyní ji čeká lyžařské období. Druhá byla týnská Vendula Peteříková reprezentující VSK FTVS Praha, třetí skončila o deset let mladší Alexandra De Soussa. Kategorii žen nad 35 let vyhrála Anna Fronková z Mílařů Domažlice.