Tu pořádá Svazek obcí Domažlicka, Sportovní unie a město Poběžovice. Mediálním partnerem je Domažlický deník. Ze všech navržených komise vybrala 10 jednotlivců v kategorii mládež bez určení pořadí, 10 jednotlivců v kategorii dospělých dle pořadí, nejlepší mládežnické a dospělé kolektivy. Výsledky ankety budou vyhlášeny v pátek 10. dubna od 18.00 hodin v hotelu Hubertus v Poběžovicích, kam budou vybraní sportovci a zástupci úspěšných kolektivů pozváni.

Čtenáři Domažlického deníku zároveň mohou až do pátku 20. března vybírat z nominovaných jednotlivců Sportovce čtenářů Domažlického deníku 2014. Hlasuje se s pomocí kuponu, který vychází v novinách. Počítají se pouze hlasy na těchto kuponech. Je třeba vypsat tři různá jména jednotlivců ve věkových kategoriích mládeže a dospělých. Sportovec uvedený na 1. místě získá 5 bodů, na 2. místě 3 body a jménu uvedenému na třetí pozici dáte 1 bod. Titul Sportovec čtenářů Deníku získá ten, kdo obdrží nejvíc bodů.


Jednotlivci – mládež

Martin Buršík
fotbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Odchovanec domažlické kopané, opora staršího dorostu, který po podzimu vede tabulku krajského přeboru, a B mužstva v krajském přeboru. Svými výkony si řekl o místo v kádru A mužstva v ČFL. Trenéři Martin Steinbrücker a Ferdinand Forro.
Matyáš Císař
basketbal, Luženičky
TJ Jiskra Domažlice
Člen ligové Jiskry Domažlice U17, jeden z nejlepších střelců soutěže, vůdčí osobnost na hřišti i v šatně, v současné době hostuje v extraligovém týmu U17 Loko Plzeň, člen A týmu mužů Jiskry ve II. lize. Trenér Erik Eisman.
Kamila Forstová
judo, Domažlice
Judo Club Domažlice
Oceněna v klubové anketě Judista roku. 7. místo na Mistrovství ČR v jednotlivcích, 5. místo na Mistrovství ČR s družstvem dorostenek, 1. místo na Velké ceně Dačic, 1. místo na Mezinárodním poháru v Týně nad Vltavou, umístění v Českém poháru (1 x 2. místo, 2x 3. místo). Trenér Pavel Forst.
Dana Hálková
gymnastika, Babylon
TJ Sokol Domažlice
Krajská přebornice v kategorii juniorky B, 2. místo na Mistrovství ČR v Brně, vítězka řady pohárových soutěží. Trenérka Jana Gibfriedová.
Kristýna Hofmeisterová
jezdectví-parkur, Krchleby
JK Pavel Záhoř
Oblastní mistryně, vítězka Klatovského poháru, Malé ceny Klatov, Jump Tour do 21 let, Zduchovického poháru, závodu VŠ Plzeň a 20 x 1. místo v soutěži dospělých. Trenér Milan Pěchouček.
Tomáš Kačírek
basketbal, Holýšov
BK Holýšov. Loko Plzeň
Kapitán a nejlepší střelec BK Karpem Holýšov U12, hostuje v Lokomotivě Plzeň U12 a U13, i tam je nejlepším střelcem. S BK Holýšov se zúčastnil řady turnajů, kde získal i osobní ohodnocení jako nejlepší hráč či střelec. Na MCR třetí nejlepší střelec turnaje. Trenérka Zuzana Pelikánová.
Adam Kamír
atletika, Koloveč
AC Domažlice
Třetí místo na Mistrovství ČR žactva v hodu kladivem. Trenér Jan Ledvina.
Daniel Kitzberger
baseball, Domažlice
Wolfs Domažlice
Člen družstva mladších žáků Wolfs kategorie U12, člen širšího výběru reprezentace ČR. Trenér Petr Skala.
David Kolář
řecko-římský zápas, Holýšov
TJ Holýšov
První na Mistrovství ČR – volný styl, 2. místo na Mistrovství ČR – řecko-římský, 1. místo na Mezinárodním turnaji v Kladně – Lidicích. Trenér Milan Konopík.
David Kolář
baseball, Domažlice
Wolfs Domažlice
Člen ml. žáků Wolfs, člen širšího výběru reprezentace ČR, ve svém věku patří mezi 36 nejlepších hráčů baseballu u nás. Trenér Petr Skala.
Lukáš Kobes
cyklistika, Trhanov
Velosport Domažlice
Mistr Plzeňského kraje, 3. místo v cross country a 5. místo ve sprintu na Mistrovství ČR, 3. celkově v Českém poháru, účastník Mistrovství Evropy (47.) a Světového poháru (47). Trenér František Raboň st.
Jan März
judo, Újezd
Judo Club Domažlice
Výsledky: 3. místo na Mistrovství ČR v Ostravě, 1. místo na krajském přeboru v Plzni, 1. místo na Velké ceně Chebu, 1. místo na Poháru města Tábor, 2. místo na Českém poháru v Teplicích. Oceněn v klubové anketě Judista roku. Trenér Pavel Forst.
Jana Matulková
vodní slalom, Borovice
VO7 H. Týn, Dukla Brandýs
Výsledky: reprezentantka ČR, mistryně ČR v eskymování, 1. místo v ECA Canoe Slalom Junior Cup (z 10 závodů 4 x 1., 2 x 2.), 4. místo na Mistrovství Evropy ve vodním slalomu juniorů. 4. místo na Mistrovství světa ve vodním slalomu juniorů. 4. místo v absolutním pořadí Českého poháru v kategorii kajak – ženy.
Kristýna Nováková
plavání, Luženičky
TJ Jiskra Domažlice
Desetinásobná krajská přebornice, 3 x 2. místo a 1 x 3. místo na letním Mistrovství ČR v Chomutově, 1 x 2. místo a 3 x 3. místo na zimním Mistrovství ČR v Trutnově. Trenér Václav Vlček.
Michael Novotný
silový trojboj, Klenčí p. Č.
Fitness Club Staňkov
Mistr ČR v silovém trojboji dorostu v kategorii do 93 kg, bude reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy. Dále 3. místo na Mistrovství západních Čech v silovém trojboji v kategorii muži do 105 kg, 3. místo na Mistrovství západních Čech v klasickém RAW silovém trojboji v kategorii muži do 105 kg. Trenér Tomáš Kaas.
Petr Nový
řecko-římský zápas, Holýšov
TJ Holýšov
Druhé místo Mistrovství ČR – řecko-římský, 3. místo na Mistrovství ČR – volný styl, 3. místo na Mezinárodním turnaji v Kladně – Lidicích. Trenér Milan Konopík.
Martin Pivoňka
atletika, Spáňov
AC Domažlice
Výsledky: reprezentant ČR, 2. místo na Mistrovství ČR juniorů v běhu na 800 m na dráze, člen medailových štafet na MČR juniorů a mužů, 3. místo na MČR juniorů v hale ve štafetě na 4 x 200 m, se kterou překonal rekord kraje. Trenér Petr Konop.
Tomáš Plojhar
triatlon, Domažlice
AC Domažlice, E-ON Tábor
Výsledky: vítěz závodu Českého poháru v Račicích, 2x 3. místo v závodech Českého poháru v Opavě a Táboře. Celkově 5. místo v Českém poháru. Druhý v aquatlonu v Praze – Podolí. 3. místo na Mistrovství Čech družstev juniorů v běhu na 3 000 m. 6. místo v běhu na 3000 m na Mistrovství ČR dorostu v hale. Trenér MUDr. Petr Hána.
Pavel Poláček
karate, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Výsledky: mistr Plzeňského kraje v kata i kumite v kategorii starší žáci, vítěz Krajské ligy 2014, 3. místo v národním poháru v Praze. Trenér Zdeněk Kubalík.
Jakub Selnar
fotbal, Draženov
TJ Jiskra Domažlice
Opora starších žáků Jiskry v krajském přeboru, nejlepší střelec týmu. Trenéři Václav Sladký a Vojtěch Hošek.
Lucie Staňková
atletika, Domažlice
AC Domažlice
Reprezentovala ČR na Olympiádě mládeže v Číně (11. místo), 2. místo na Mistrovství ČR dorostenek v hodu kladivem, Mistryně ČR ve vzpírání dorostenek. Trenér Jan Ledvina.
Zuzana Šimáčková
karate, Kdyně
TJ Sokol Kdyně
Páté místo na Mistrovství ČR v kumite v kategorii dorostenky, absolutní vítězka Krajské ligy mládeže 2014, vítězka Krajské ligy v kategorii starší žákyně, 3. místo v kumite na Národním poháru v Praze v kategorii dorostenky. Trenér Zdeněk Kubalík.
Vojtěch Vychopeň
atletika,tenis Domažlice
AC Domažlice
Výsledky: v tenisu 6. místo na Mistrovství ČR družstev dorostu, 3 x vítězství a 2 x ve finále na celostátním turnaji kategorie C. V běhu 5. místo na Mistrovství ČR v přespolním běhu v Bělé n. R. v kategorii starší žáci, nejlepší umístění zástupce Plzeňského kraje napříč všemi kategoriemi. 5. místo na Mistrovství ČR v běhu na 3000 metrů, 7 x v řadě 1. místo v závodech přespolních běhů, z toho 3 x ve vyšší kategorii dorostu.

Jednotlivci – dospělí

Kateřina Beroušková
běh na lyžích, Postřekov
LK Tatran Chodov
3. místo v Českém poháru 2013/2014. 4. místo na Mistrovství ČR ve sprintu, 3. místo na Tauplitzalm maratonu, 4. místo na Akademickém mistrovství ČR v běhu na lyžích na 10 km. Druhá v celkovém pořadí závodů Běžec Chodska.
Jana Brantlová
triatlon, atletika, Domažlice
Velosport a Mílaři Domažlice
Reprezentantka ČR v triatlonu, 3. místo na Mistrovství ČR v triatlonu, 1. místo v celkovém pořadí Českého poháru v triatlonu, vítězka závodů v Telči, Mělníku a Sokolově, 2. místo v Račicích, Táboře. Vítězka seriálu závodů Běžec Chodska v kategorii žen. Trenér Jiří Královec.
David Dopirák
požární sport, Holýšov
SDH Holýšov
1. místo ve štafetě na 4x100 m a 2. místo v požárním útoku na Mistrovství světa v Kazachstánu, 1. místo na Mistrovství ČR v požárním sportu v Českých Budějovicích, 1. místo na Akademickém mistrovství ČR v Ostravě, 1. místo ve štafetě na 4 x 100 m, požární útok, celkové hodnocení na Mistrovství světa juniorů ve Svitavách.
Erik Eisman
basketbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Šéftrenér mládeže a hráč druholigové Jiskry, první rozehrávač a vůdčí osobnost se zkušenostmi z nejvyšší soutěže NBL. Přispěl k postupu týmu do finále základní části Českého poháru, k postupu do play-off a 4. příčce ve II. lize. Trenér Karel Štípek.
Martin Frei
atletika, Domažlice
AK Kroměříž
20. místo ve světovém poháru v krosu IAAF, 4. místo na Mistrovství světa extrémních štafet Dolomitenmann, 3. místo v celkovém pořadí seriálu závodů Běžec Chodska.
Miroslav Kobes
cyklistika, Trhanov
Velosport Domažlice
Vítěz Mistrovství ČR v cross country v kategorii masters, vítěz celkového hodnocení Českého poháru, 1. místo ve finále Bavorského poháru Pegnitz, vítěz Šumavského poháru v Zadově.
Pavel Královec
rozhodčí, Domažlice
FAČR
Mezinárodní fotbalový rozhodčí. Byl nominován na kvalifikační zápasy na EURO 2014 Rakousko – Svédsko, Belgie – Wales, v Lize mistrů řídil utkání Manchester City – Bayern Mnichov, Monaco – Leverkusen, Dortmund – Galatasaray. V Evropské lize řídil utkání Porto – Neapol, Trab᠆zonspor – Juventus.
Božena Kučerová
cyklistika, Domažlice
Velosport Domažlice
Členka Czech Mix Teamu vzniklého na podporu ženské cyklistiky. Celková vítězka seriálu kriterijních závodů Giant liga Plzeň, 2 x 1. místo v Českém poháru (Memoriál R. Schejbala v Plzni a stíhací závod družstev na 4 km v Praze Motole), 2. místo akademické mistrovství ČR – časovka jednotlivců, 2. místo Mistrovství ČR ve stíhacím závodě družstev na 4 km – dráha, 3. místo Mistrovství ČR ve stíhacím závodě jednotlivců na 3 km – dráha.
Ondřej Kupilík
volejbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Odehrál dvě sezony v nejvyšší volejbalové soutěži, Uniqa extralize za Ústí nad Labem a Příbram, se kterou získal stříbrnou medaili v Českém poháru a čtvrté místo v extralize. V dresu Západočeské univerzity vybojoval bronz na Akademických hrách v Liberci. S mateřskou Jiskrou je po polovině sezony na prvním místě tabulky II. ligy.
Luděk Leitl
fotbal, Domažlice
TJ Jiskra Domažlice
Dlouholetá opora Jiskry Domažlice, podílel se na postupu Jiskry do ČFL a třech postupech do osmifinále Poháru FAČR mezi 16 nejlepších týmů u nás. Po podzimu je Jiskra druhá v tabulce ČFL.
Karel Rada
silový trojboj, Staňkov
Fitness Club Staňkov
Český reprezentant, rekordman a účastník mistrovství světa. Mistr ČR masters v silovém trojboji kat. do 105 kg, 5. místo na Mistrovství Evropy masters v silovém trojboji kat do 105 kg nad 40 let, 2. místo na Mistrovství Čech v klasickém RAW silovém trojboji v kategorii do 105 kg. Rekord ČR ve dřepu 272,5 kg (mužů + masters), v tlaku (masters), v mrtvém tahu (masters), v trojboji (masters).
Bedřich Řechka
atletika, Domažlice
TJ Sokol Domažlice
2. místo na halovém Mistrovství světa veteránů kat. nad 60 kg ve vrhu koulí, 1. místo na Mistrovství ČR veteránů ve vrhu koulí, držitel českých rekordů.
Jana Szmigielová
silový trojboj, Domažlice
TJ Sokol Domažlice
2. místo na MČR v benchpressu, 1. místo na Mistrovství Čech v benchpressu, 1. místo na Mistrovství Čech v silovém trojboji.
Luděk Šeller
lyže, cyklistika, Chodov
SK Chodsko, ČS Specialized
Reprezentant ČR v běhu na lyžích a reprezentant ČR v horských kolech. 2. místo v Českém poháru v běhu na lyžích a 10. místo na Mistrovství světa juniorů. 2. místo v Českém poháru Eliminátor, 3. místo na Mistrovství ČR Eliminátor, účastník Světového poháru ve sprintu (12. místo v kvalifikaci). Trenér Jiří Lutovský.
Tomáš Tauer
silový trojboj, Staňkov
Fitness Club Staňkov
2. místo na Mistrovství Čech v silovém trojboji, kat. do 93 kg, 3. místo Mistrovství ČR masters v silovém trojboji, kat do 93 kg, 7. místo na Mistrovství světa v silovém trojboji masters, kat. do 93 kg. Rekord ČR v tlaku masters.
Pavel Trhlík
fotbal, Staňkov
FK Holýšov
Vyjma podzimu 2012 působí od sezony 2009/10 v FK Holýšov. Od léta 2009 sehrál 148 mistrovských zápasů a jako obránce vstřelil 19 branek. Za celou dobu (pět a půl roku) nechyběl ani v jednom utkání. Má velký podíl na 5. místě FK Holýšov v tabulce krajského přeboru po podzimu. Svým přístupem k tréninkům a utkáním je příkladem pro mladší hráče.
Karel Trněný
rallye, Meclov
Profiko Rallye Team Meclov
Třetí místo v absolutním pořadí Mistrovství ČR ve sprint᠆rally 2014. 1. místo na Valašské rally, 2. místo na Rally Vyškov, 4. místo na Rally Jeseníky, 5. místo na Rally Prešov, účastník Rallylegend v San Marinu.
Ondřej Váchal
atletika, Horšovský Týn
Mílaři Domažlice
Účastník MČR a Akademického MČR v přespolním běhu, 7. místo v běhu na 1500 m na Akademických hrách v Liberci, 8. místo na 49. Chodské 1500, 9. místo na halovém Akademickém MČR. Pátý v seriálu závodů Běžec Chodska. Trenér Jiří Královec.
Jiří Voják
atletika, Kout na Šumavě
Mílaři Domažlice
Mnohonásobný vítěz seriálu závodů Běžec Chodska, který v roce 2014 vyhrál sedm závodů, dvakrát byl druhý a třikrát třetí. Bývalý reprezentant v běhu do vrchu, který se po roce zdravotních problémů vrátil k závodění. Trenér Jiří Královec.
Martin Wolf
futsal, fotbal, Domažlice
RSC, Start Tlumačov
Přispěl k vítězství RSC Pronic Zanic ve futsalové Zimní lize Deníku 2013/2014, opora a kanonýr TJ Start Tlumačov v I. B třídě, který je po podzimu druhý v tabulce. Trenér Pavel Čadek.
Jaroslava Záhořová
judo, Poběžovice
Judo Club Domažlice
Vicemistryně světa a Evropy veteránů v judu (2. místo na MS a 2. místo na ME), členka družstva veteránek na ME – 1. místo. Dále 1. místo na Mistrovství ČR (masters), 1. místo na otevřeném Mistrovství Slovenska a na Mistrovství Maďarska, 2. místo na Mistrovství Rakouska.

Kolektivy – mládež

FC Dynamo Horšovský Týn
fotbal, starší přípravka
Vítěz krajského přeboru starších přípravek ve Zruči, vítěz okresního přeboru, účastník turnaje hejtmana Plzeňského kraje. Trenér Josef Kozina.
TJ Jiskra Domažlice
fotbal, starší žáci
V sezoně 2013/2014 obsadili 2. místo v krajském přeboru. Po podzimu 2014 jsou jako jediní zástupci okresu Domažlice na 1. místě. Trenéři Václav Sladký a Vojtěch Hošek.
TJ Jiskra Domažlice
fotbal, starší dorost
V sezoně 2013/2014 obsadil 4. místo v tabulce krajského přeboru. V ročníku 2014/2015 tuto soutěž po podzimu bez jediné porážky vede. Trenéři Martin Steinbrücker a Ferdinand Forro. . . .
TJ Jiskra Domažlice
basketbal, kadeti
Ligový tým U17, po úspěšně zvládnuté kvalifikaci jediný západočeský účastník ligy. V současnosti na 4. příčce tabulky sk. A ligy mladšího dorostu U17. Trenér Erik Eisman.
Judo Club Domažlice
judo, dorostenky
Judo Club Domažlice v roce 2014 poprvé v historii sestavil družstvo dorostenek, které ve složení Kamila Forstová, Adéla Kabourková, Štěpánka Krutinová a Lucie Špringerová vybojovalo na Mistrovství ČR v Benešově 5. místo.
AC Domažlice
atletika, štafeta juniorů
Štafeta juniorů z AC Domažlice na 4 x 400 m ve složení Václav Váchal, Martin Pivoňka, Jan Tauer a Jan Čiviš vybojovala 3. místo na Mistrovství ČR v Třinci. Trenér Petr Konop.
TJ SK Chodsko Chodov
kolová, žáci a dorost
Nedávno vzniklý klub se v roce 2014 zúčastnil Českého poháru žáků v Praze, Chrastavě, Liberci a Plzni. Hráči: Strnad Jan a Strnad Pavel (letos již hrají za dorost), Mathauser Vítek, Mathauser Slávek a Rájek David, (všichni žákovská kategorie). Trenér Ondřej Průcha, as. trenéra Miloš Strnad.
TJ Jiskra Domažlice
florbal, junioři
V roce 2013 vybojovali postup do II. celostátní ligy, což je druhá nejvyšší soutěž u nás. Tu v sezoně 2013/2014 udrželi, skončili sedmí. Trenér Dalibor Kubů a Václav Cihla.

Kolektivy – dospělí

BC Wolfs Domažlice
baseball, muži
Tým Wolfs se jako jediný účastník ze západu Čech udržel v Českomoravské baseballové lize, druhé nejvyšší soutěži u nás. Trenér Lukáš Trávníček.
TS Avanti Domažlice
taneční sport, Domažlice
1. místo na Mistrovství ČR SUT 2014 v plesových formacích a titul za nejlepší LAT formace pro rok 2014, 1. místo ve WADF World Dance Championship, 1. místo ve FTM – kategorie plesové formace pro region Západní Čechy a 1. místo v pohárové soutěži formací v Klatovech.
TJ Jiskra Domažlice
fotbal, muži
Trojnásobný osmifinalista Poháru České pošty a FAČR, po podzimu 2014 2. místo v tabulce České fotbalové ligy. Trenér Stanislav Purkart.
RSC Pronic zanic
futsal, muži
Vítěz 1. ročníku Zimní ligy Deníku ve futsalu na okrese Domažlice.
AC Domažlice
atletika, štafeta muži
Štafeta mužů z AC Domažlice na 4 x 400 m ve složení Jan Šnajdr, Jakub Ledvina, Martin Pivoňka a Jan Čiviš vybojovala 2. místo na Mistrovství ČR v Ostravě. Trenér Petr Konop.
TJ Jiskra Domažlice
volejbal, muži
V ročníku 2013/2014 vybojovali volejbalisté ve II. lize konečné 6. místo, 3. místo na turnaji O pohár splavu ve Svrčovci u Klatov v konkurenci 18 převážně ligových družstev (nejprestižnější antukový turnaj v západních Čechách). Po podzimu skončili v tabulce II. ligy první a soutěž s náskokem stále vedou. Trenér Tomáš Kubal.
TJ Jiskra Domažlice
basketbal, muži
V sezoně 2013-14 se umístil na 4. příčce a po páté v řadě postoupil do play-off. Postoupil i do finále zákl. části Českého poháru. Nyní vede tabulku A skupiny II. ligy. Trenér Karel Štípek.
TJ Sokol Kdyně, muži
kuželky
V sezoně 2012/2013 uhájili III. ligu, 10. místo v celkovém pořadí. V sezoně 2013/2014 po podzimní části drželi 3. místo, nakonec skončili pátí. Účastník Poháru ČKA, kde se dostali mezi 32 nejlepších týmů v ČR. Předseda oddílu Jindřich Dvořák.
TJ Jiskra Domažlice
florbal, muži
V sezoně 2013/2014 vybojovali postup do II. celostátní ligy, což je druhá nejvyšší soutěž u nás. Momentálně jsou šestí v tabulce. Trenér Dalibor Kubů a Václav Cihla.