Exklusivní nabídku v podobě účasti na galavečeru TOP v korejském Soulu obdržela mladá kicboxerka domažlického kickbox a box klubu Shaolin Tigers Alena Holá.

„I když jsem letos neplánovala již žádný zápas, tuto nabídku jsem nemohla odmítnout. Dnes odlétám do Jižní Koreje a o tři dny později mě čeká samotný duel. Na místním galavečeru TOP budou zápasit samé hvězdy a opravdu si vážím toho, že vybrali „nějakou Alču z Nýrska“. Doteď nemohu věřit, že na mě narazili při výběru a prošla jsem jejich kritérii,“ neskrývá obrovskou radost Alena Holá a pokračuje: „Bohužel, samozřejmě mám teď okolo toho hodně zařizovaní. Musím projít několika zdravotními testy, udělat si pracovní víza, zařídit letenky apod. Během deseti dnů je toho doopravdy moc. Jeden z největších mínusů je pro mne opět váha, myslím, že se s ní peru více jak s tréninky.“

Úspěšná reprezentantka domažlických Shaolin Tigers se představí ve čtyřkové pyramidě spolu s dalšími třemi domácími reprezentantkami ve váze do 54 kg. „ Tuto váhu jsem měla naposled asi před 12 lety. Moje soupeřka je zdejší populární hvězda Su Jeon Lim, která má zlatou medaili na olympijský hrách v taekwondo a pás Lumpini (nejprestižnější ocenění v Thajsku). Profi akce je vypsaná dle pravidel K-1, zápas bude trvat 3x2minuty (povoleno jedno koleno v klinči), bez chráničů.V případě remízy se nastavuje další kolo,“ prozrazuje dále Holá.

Ta se na životní zápas připravuje velmi svědomitě, ostatně jako vždy. Trénuje 6x týdně a bude rovněž čerpat ještě z příprav, které absolvovala před mistrovstvím světa. V případě postupu se finálový zápas uskuteční ten samý den na té samé akci, takže rodačku z Nýrska čekají maximálně 2 zápasy. „Musím trochu změnit taktiku boje, protože podle zpráv soupeřka studovala moje poslední zápasy, takže musíme najít něco, čím ji zaskočím. Já už jsem také dostala jednu kladnou zprávu, soupeřka měla nedávno zlomený nos, takže „terč“ je jasný,“ směje domažlická ´Tygřice´.

Poslední čtyři týdny Aleny Holé sou opravdu nabité. „ Nikdy jsem tolik zápasů v tak krátkém časovém rozmezí neměla. Nemám ještě 100% zahojený nárt ani holeň, tak snad to v zápase neucítím tolik. Doufám, že se dám fyzicky i psychicky ještě dohromady při cestě a dlouhém letu. Alespoň to bude nějaký odpočinek po několika dnech trápení v tělocvičně a v práci. Upřímně se těším, až to vše bude za mnou. Jsem již hodně vyčerpaná a je to doopravdy náročné chodit do práce a ještě dojíždět trénovat a do toho skoro nejíst,“ dodává.