První Aerobic Master Class uspořádala skupina Aerobic Dance Domažlice pod vedením Ivany Kozinové. Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií podle věku zúčastněných, kterých bylo přes padesát.

První byla pro věk 6 až 7, druhá 8 až 10 let, třetí 11 až 13 a čtvrtá pro 14 let a starší. Předcvičovali zde lektoři: Ivana Kozinová, Lucie Csuláková a Eva Jurková. Z nejmladších soutěžících si nejlépe vedla Kamila Plachá z Horšovského Týna, Markéta Jurníková a Eliška Pazderová z Domažlic. Pochvalu si ovšem v této kategorii, kde se předvedlo  osmnáct děvčat, zaslouží úplně všechny. Bylo to první setkání se soutěží a děvčata si vedla velice dobře. Prvenství v druhé kategorii si odnesla Eliška Radová z Domažlic, druhé místo získala Veronika Plachá z Horšovského Týna a třetí Tereza Příbková z Domažlic. První příčku ve třetí kategorii obsadila Eliška Budková z Domažlic před Mirkou Dufkovou z Mrákova a Janou Weberovou z Domažlic.V této kategorii také soutěžil náš jediný chlapec Filip Váchal, který samozřejmě také získal diplom.  Z nejstarších soutěžících se z prvního místa radovala Simona Hošková z Domažlic, druhé místo obsadila Karolína Ježová z Postřekova a třetí Kristýna Dufková z Domažlic.

Soutěžní Aerobic Master Class je  soutěž jednotlivců, kteří cvičí podle lektora. Soutěž probíhá stejně jako běžná lekce aerobiku, závodníci mají na sobě startovní čísla, rozhodčí hodnotí schopnost  zachycení předvedeného, techniku cvičení a vzhled, u starších kategorií také sílu a flexibilitu. Velkou práci odvedla i porota, která neměla vždy lehké rozhodování. Hlavní rozhodčí byla Helena Dufková – instruktorka aerobiku z Mrákova, dále Mirka Plachá – instruktorka aerobiku z Horšovského Týna, Mgr. Sylva Vágnerová – taneční choreografka a lektorka disco tanců, Monika Kreuzová – trenérka dětského cvičení a atletiky z Postřekova, Anička Čechurová – finalistka Miss Šumava 2011 a Petr Heřman – instruktor spinningu, alpinningu, fitboxu, jumpingu a finalista soutěže Král instruktorů 2012.

Během dvouapůlhodinového programu nebylo minutky, která by nebyla vyplněna pohybem.

O přestávkách vystoupila skupina Aerobic Dance Domažlice a děvčat z Mrákova, dále zde byly ukázky a možnosti vyzkoušení si hip hopu pod vedením Veroniky Kozinové a většina dětí se připojila k oblíbené Zumbě.

„Ti, kdo nevyhráli, vůbec nemusejí být smutní. Jestliže chcete soutěžit a závodit, jezděte po soutěžích a sbírejte zkušenosti. Přiští rok se na vás budeme opět těšit," dodala Ivana Kozinová, která poděkovala i organizačnímu týmu – Liduš Wernerové, Lucce Bočanové a Kačce Kozinové – za skvěle odvedenou práci.
Obliba dětského aerobiku stále stoupá a jsme za to rádi! Rozvíjí všestrannost, lze v něm pokračovat neomezeně s přibývajícími roky. A navíc z každého se může zrodit závodník nebo dostane dobrý základ pro každý jiný sport Rádi bychom umožnili více dětem cvičení spíše pro radost z pohybu, přátelská setkávání, poměření sil každého jednotlivce nebo kolektivu. Z tohoto důvodu se na vás všechny budeme těšit příští rok na druhém Aerobic Master Classu v Domažlicích.

Autor: (koz)