Premiérový zápas sehráli nejmenší hráči florbalistů FbC Jiskra Domažlice v rámci úvodních zápasů čtvrtfinále play-off Chodské ligy. Ti se pod vedením trenérů Jiřího Brože a Michala Pavlovice střetli se stejnými hráči horšovskotýnského týmu GO-GO a podlehli mu nakonec 0:6. Ale i tak se za svůj předvedený výkon nemusí stydět.

„Hráli jsme na tři útoky. Děti sice soupeři podlehly, ale nutno brát na zřetel, že to byl pro ně první zápas na velkém hřišti. Navíc my jsme měli gólmana bez výstroje, naopak naši útočníci soupeřili s velkým klukem ve výstroji v brance. Jinak hráči GO-GO byli o poznání starší než ti naši, kterým je v průměru pět let,“ vrací se ke střetnutí jeden z koučů mladých nadějných domažlických florbalistů Jiří Brož.

Podle jeho dalších slov děti v tomto věku oficiálně hrají na menší branky, a tak není divu, že střely hráčů horšovskotýnského týmu našly ´cíl´ v horním prostoru domažlického gólmana chytajícího bez výstroje. „I přes porážku si myslím, že pro většinu kluků bylo super zahrát si před velkou diváckou kulisou a před zkušenými rozhodčími,“ dodává Brož.

„Naší nejmladší hráči sehráli své první přátelské utkání s hráči ve srovnatelné věkové kategorii. Myslím,že oběma týmům na klidu nepřidala neobvykle naplněná tribuna domažlické sportovní haly.Napětí před zápasem bylo obrovské. Zhruba dva týdny předem jsme o ničem jiném nemluvili.Řádně jsme se připravovali a patří velký dík starším žákům GO-GO, kteří strávili několik svých tréninkových hodin zápasy proti těmto klukům a tím je učili, jak nejlépe využít místa na hřišti a jak by se vlastně ten náš oblíbený florbal měl hrát,“ prozradil jeden z trenérů horšovskotýnského žákovského mančaftu Karel Hencl.

Ten netajil obrovskou radost z toho, že v domažlické Jiskře vznikl tým nejmladších hráčů a jeho svěřenci mají konečně v tomto okrese soupeře. „Věřím, že se budeme utkávat častěji a až budeme připraveni, budeme se určitě potkávat v oficiálních florbalových soutěžích. Pokud vydrží nadšení dětí, neochabne obětavost trenérů, vydrží trpělivost rodičů a neopadne přízeň sponzorů, budou se jednou tito kluci potkávat i v mužských florbalových týmech a soutěžích,“ vidí budoucnost v současných mládežnických týmech Hencl.