Za účasti trojice holýšovských zápasníků se poslední březnový víkend v Praze konalo Mistrovství ČR mužů a kadetů v řecko-římském zápase. Kadety Milana Lavičku a Jana Valachoviče ve váhových kategoriích do 58 resp. 76 kg doplnil mezi muži Zdeněk Valachovič ve váze do 66 kg.
Jan Valachovič a Milan Lavička všechna svá sobotní utkání vyhráli a postoupili do nedělního finále. V tom se Milan Lavička utkal o zlatou medaili se zápasníkem z Hodonína, kterého jasně porazil 6:0 a 5:1. Také Jan Valachovič po velkém boji svého finálového soupeře z Chomutova porazil. Oba Holýšované tak získali titul a navíc si zajistili setrvání ve Sportovním centru mládeže v Havlíčkově Brodě a reprezentačním výběru kadetů.
Jediného holýšovského zápasníka v kategorii mužů Zdeňka Valachoviče čekaly v sobotu velmi náročné boje, při kterých však ani jednou nezaváhal. I on tak postoupil do finále a i on v něm pak uspěl. Chomutovského soupeře porazil 4:0 a 6:0 a získal tak titul Mistra ČR mužů. Pro Zdeňka i celý oddíl holýšovského zápasu je to velký sportovní úspěch.