Zdravotní stav desetiletého chlapce, kterého v sobotu dopoledne srazil v Holýšově kamion, se zlepšuje.

Z místa nehody musel být s vážným poraněním hlavy transportován vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Plzni. Dnes už je jeho stav stabilizovaný.

„Chlapec sice stále zůstává hospitalizovaný v nemocnici, ale jeho stav je stabilizovaný a nevyžaduje již intenzivní péči," prozradila Gabriela Levorová, mluvčí FN Plzeň.

Řidiče, který chlapce srazil v Jiráskově třídě u křižovatky v blízkosti supermarketu Lidl a z místa nehody ujel, se zatím policii nepodařilo najít.

„Včera jsme obdrželi nové kamerové záznamy, které budeme opět vyhodnocovat. Vyšetřování tak dál pokračuje a policisté se znovu obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při objasnění případu," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Existuje možnost, že řidič ani netuší, že někoho srazil. Chlapce měl údajně strhnout návěsem.

„Je možné, že řidič nákladního auta či kamionu nemusí ani vědět, když třeba zadní částí svého vozu nějak nešťastně zachytí chodce. Zmíněná nehoda se stala v sobotu dopoledne, mohl být velký provoz, a pokud jela auta v protisměru či před ním a musel pozorně sledovat provoz před sebou, nemusel zrovna vidět, co se mohlo dít v zadní části auta," říká Jan Sloup, učitel domažlické autoškoly, který své poznatky sbírá v silničním provozu každodenně.

„Je to velmi smutná událost. Obecně může třeba chodec na chvíli zavrávorat a dostat se tak na úroveň projíždějících vozů. Může se třeba i rozkývat přívěs za nákladním autem, pokud by vjel na nějaký hrbol," konstatoval Sloup.

„Řidič by se měl přihlásit sám. Jestli je to jenom trochu slušný člověk, tak to udělá. Je pravda, že si toho ani nemusel všimnout, pokud hocha strhnul návěsem, ale když vezmu, jak často o nehodě informovala všechna média, nechce se mi věřit, že o tom neví," myslí si pan Petr z Domažlic, který už je sice v důchodu, ale třicet let dělal řidiče z povolání.

Pokud bude řidič vypátrán, bude se zpovídat hned ze dvou trestných činů těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.