Řidič autobusu, který koncem září tragicky zahynul v Březí, nepožil před jízdou alkohol ani drogy.

„Prokázaly to výsledky toxikologických vyšetření," potvrdila domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Co přesně tragédii způsobilo, však dosud jisté není. Vyšetřování nehody, při které zahynul sedmatřicetiletý řidič Ivo Turek, stále pokračuje.

Policie slíbila rozsáhlé a důsledné šetření příčiny a průběhu nehody. Proběhla soudní pitva zemřelého a byly zadány rozsáhlé znalecké posudky z odvětví soudního, zdravotního a dopravního.

Podle mluvčí Brožové policisté každou chvíli očekávají posudek od dopravního znalce.

K nehodě došlo ve středu 23. září před půl desátou hodinou ranní těsně před obcí Březí, když se autobus jedoucí po mokré vozovce ve směru na Horšovský Týn srazil v zatáčce s nákladním vozidlem, které řídil polský řidič. Čtyřiatřicetiletý Polák při střetu žádné zranění neutrpěl, o tři roky starší řidič autobusu Ivo Turek na místě zemřel. Dotyčný měl s autobusem údajně jet vyzvednout skupinu dětí.

Podle informací Deníku se výpovědi svědků nehody rozcházejí. Jedni uvádějí, že řidič autobusu vjel v zatáčce do protisměru, jiní tvrdí, že tak učinil řidič nákladního vozidla. Polský šofér se na místě podrobil zkoušce na přítomnost alkoholu a drog, oba testy však byly negativní.