První nehoda se stala deset minut po sedmé hodině ranní na silnici mezi Draženovem a Klenčím.

Šestadvacetiletá řidička Fordu mířila z Klenčí směrem na Draženov, jela ale příliš rychle a při průjezdu zatáčkou dostala na zasněžené vozovce smyk. Vyjela mimo silnici a skončila v příkopu na střeše. Zraněna nebyla.

Ještě ale nebyl všemu konec. O dvacet minut později projížděl kolem řidič Renaultu, zastavil a chtěl při nehodě nabídnout pomoc.

„Za ním jela řidička osobního vozidla Fiat, nedodržela dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za vozidlem a levou přední částí svého auta narazila do levé zadní části Renaultu," popsala druhou nehodu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Ani tentokrát však nebyl nikdo zraněn.

V příkopu pak skončila i další řidička, která havarovala při cestě od Havlovic do Trhanova v 8.22 hodin. Ani tentokrát nedošlo k žádnému zranění.

Jiná situace však už byla o půl hodiny později opět nedaleko Draženova, poblíž Ždánova. Zde k nehodě došlo v 8:50 hodin, když sedmapadesátiletý řidič osobního vozu Hyundai jel po silnici třetí třídy od Ždánova na Draženov příliš rychle, při výjezdu z pravé zatáčky dostal smyk a vyjel do protisměru. Levou zadní částí svého vozidla narazil do přední části dodávky Iveco, kterou řídil pětačtyřicetiletý řidič. Při dopravní nehodě došlo ke zranění sedmasedmdesátileté ženy, která jela s řidičem v osobním vozidle. Musela být leteckou záchrannou službou transportována do nemocnice v Plzni.

„Požití alkoholických nápojů před jízdou u řidiče dodávky vyloučili policisté dechovou zkouškou. Řidič osobního vozidla měl však dechovou zkoušku pozitivní," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Opakované zkoušky ukázaly až 0,16 promile alkoholu v krvi. Na Ivecu vznikla škola 50 tisíc korun, na Hyundai 40 tisíc korun. Silnice byla přibližně hodinu uzavřena.

V 9 hodin a 15 minut pak došlo k páté dopravní nehodě u obce Mnichov, i zde skončilo vozidlo na střeše, ani jeden ze dvou cestujících však zraněn nebyl.

Ke zmíněné pětici dopoledních karambolů se ještě přidal střet dvou osobních vozidel mezi Klenčím a Lískovou ve 13.10 hodin.

K další nehodě došlo také o den dříve, v úterý v 18 hodin, na silnici mezi Koutem na Šumavě a Kdyní:

Dvaatřicetiletý řidič Mercedesu vjížděl od Kouta na hlavní silnici vedoucí do Kdyně příliš rychle, při prudké akceleraci dostal smyk, zadní částí vozu přejel do protisměru, kde se srazil s Fiatem Punto. Po střetu skončil Fiat odražen vlevo mimo silnici a Mercedes na pravé krajnici. Lehce zraněná řidička musela být převezena k ošetření do nemocnice.

Na Mercedesu vznikla škoda 300 tisíc korun, na Fiatu 15 tisíc korun a dva tisíce také na Seatu, který najel na místo nehody a poškodil si přitom pneumatiku.

Ještě dodáváme, že v pondělí odpoledne policisté kontrolovali řidiče v rámci dopravně bezpečnostní akce. Během čtyř hodin zkontrolovali 120 vozidel, přičemž zjistili 19 přestupků. Všechny vyřešili na místě pokutami za celkem 6 tisíc 900 korun. Ve třech případech šlo o nepoužití bezpečnostních pásů, třikrát byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel a dva řidiči překročili povolenou rychlost.