Nepřiměřená rychlost na namrzlé vozovce byla příčinou úterní dopravní nehody, při níž  auto narazilo do osobního vlaku. Ten poté, co auto několik metrů tlačil před sebou, vykolejil a zůstal stát na přejezdu.

Ke srážce došlo před 15. hodinou na nechráněném přejezdu za Svržnem.
„Auto odtahové služby s přívěsem jelo ve směru od Bělé a téměř čelně se střetlo s vlakem jedoucím od Domažlic. V autě byl pouze řidič, jehož ještě před příjezdem hasičů a zdravotníků vytáhli z vozu cestující z vlaku,“ řekl velitel zásahu Michal Bečvář z HZS Domažlice.

Hrůzostrašně vyhlížející nehoda se naštěstí obešla bez tragického konce.
„Ve vlaku v době nehody bylo dvacet cestujících. Nikdo z nich nebyl zraněn. Strojvedoucí se na místě dopravní nehody nenechal ošetřit a řekl,  že si k lékaři dojde druhý den,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Sedmapadesátiletý řidič auta odtahové služby s přívěsem, který do vlaku narazil, na tom byl hůře.
„Muž byl s mnohačetnými poraněními převezen sanitkou do plzeňské nemocnice,“ řekla mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

„Řidič auta odtahové služby se chtěl vyhnout srážce s autem před ním, které zastavilo před železničním přejezdem, aby umožnilo průjezd osobního vlaku. Strhl řízení, začal prudce brzdit, ale auto už nedokázal zastavit a do vlaku narazil,“ popsala nehodu Brožová s tím, že u obou řidičů bylo hned na místě nehody vyloučeno, že před jízdou požili alkohol.

Průjezd byl v obou směrech blokován několik hodin. Podle Martina Drápala z Drážní inspekce Plzeň byla trať i silnice zprůjezdněna až ve 20.45 hodin.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 110 tisíc korun, škoda na osobním vlaku na 100 tisíc korun a škoda na kolejích 20 tisíc korun.