Vážnou dopravní nehodu, která se stala v sobotu večer na železničním přejezdu Hadrovec, má na svědomí třicetiletý řidič cizí státní příslušnosti. Na železniční přejezd  vjel ve svém Opelu v okamžiku, kdy projížděl  osobní vlak, v němž cestovalo patnáct lidí.

Zatímco ostatním cestujícím, strojvedoucímu a vlakvedoucímu se naštěstí nic nestalo, viník nehody byl těžce zraněn.
„Pacient byl s mnohačetnými  poraněními na více částech těla transportován vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Plzni,“ potvrdila mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

Po nárazu zůstal cizinec v autě zaklíněn. „Hasiči museli zraněného řidiče ze zdemolovaného auta nejdříve vystříhat, “ popsala průběh záchranářských prací mluvčí hasičů Pavla Jakoubková s tím, že vlak dokázal zcela zastavit až sto metrů za přejezdem. Vyděšeným cestujícím  z vlaku pomohli hasiči do autobusu, který je odvezl domů.

Nehoda se stala před devátou večer a zablokovala dopravu téměř do půlnoci.
„Škoda na motorovém vlaku byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun, na osobním vozidle na 20 tisíc korun. Případem se zabývají   domažličtí kriminalisté,“ řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Cizinec, který  nerespektoval červené výstražné světlo, které v době nehody signalizovalo jedoucí vlak, se zřejmě bude zpovídat ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Na železničním přejezdu Hadrovec se  navlas stejná dopravní nehoda stala 10. srpna. I zde byl viníkem řidič cizí státní příslušnosti, který se střetl s projíždějícím vlakem, protože nerespektoval výstražnou signalizaci. Nezodpovědný řidič měl však zřejmě více štěstí, protože tato nehoda se obešla bez závažnějších zranění. Měla však celkem dramatický průběh. 

„Auto bylo nárazem do vlaku odmrštěno na silnici. Krátce po srážce projížděla místem nehody řidička, která když viděla, co se stalo, zaparkovala a šla pomoci lehce zraněnému viníkovi nehody. V tu chvíli ale přijelo další auto. Jeho řidič se snažil kolizi vyhnout a naboural do auta odraženého vlakem, čímž poranil ženu poskytující první pomoc,“ vzpomíná na nedávnou nehodu policejní mluvčí Hana Šteflová.