„Třiasedmdesátiletý domažlický řidič vozu Fiat Cinquecento vjel do křižovatky z ulice Prokopa Velikého na červenou. V tu chvíli projíždělo po hlavní silnici vozidlo Subaru, které řídil 40letý muž ze Kdyně, a auta se srazila. Subaru bylo odraženo na zábradlí,“ uvedla včera domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.
Řidič fiatu utrpěl zranění, kterému při převozu do Domažlické nemocnice podlehl.
Druhý řidič zraněn nebyl a požití alkoholu před jízdou vyloučila dechová zkouška. „Škoda na fiatu činí zhruba 20 tisíc korun, na vozidle Subaru pak přibližně 50 tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Řidič vjel do křižovatky na červenou v době, kdy mu selhalo srdce

Přinášíme opravu tiskové zprávy ze dne 30. září 2008, související s článkem Domažlického deníku „Vjel s autem do křižovatky na červenou a zaplatil životem“, ze dne 1. 10. 2008.


„Omlouváme se pozůstalým 73letého řidiče vozidla Fiat Cinquecento, který měl dne 29. září 2008 na křižovatce silnice I/22 se silnicí II/193 v ulici Prokopa Velikého dopravní nehodu - srážku s vozidlem Subaru. Omylem bylo uvedeno, že řidič podlehl zranění, které utrpěl při dopravní nehodě.
Na základě předběžné zprávy z Ústavu soudního lékařství Plzeň lze konstatovat, že bezprostřední příčinou smrti bylo akutní selhání srdce, jenž bylo pravděpodobně příčinou dopravní nehody,“ informovala náš Deník policejní mluvčí Vladislava Čejková.