„Řidičku jednoho z vozidel (ve voze cestovala sama) ročník 1987 transportuje letecká záchranná služba s těžkým zraněním, ale při vědomí a v tuto chvíli mimo ohrožení života na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín,“ uvedl za záchranáře Vítězslav Sladký. Dodal, že další čtyři lehce zraněné cizince z druhého vozu si převzala německá záchranná služba v rámci přeshraniční spolupráce a transportuje je k dovyšetření do zdravotnických zařízení v Německu.

„Z dosavadního šetření dopravních policistu neměl řidič (ročník 2003) jedoucí po vedlejší komunikaci dát přednost řidičce (ročník 1987), která jela po hlavní komunikaci od Německa směrem na Babylon,“ sdělila policejní mluvčí Hana Kroftová. Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Škoda předběžně odhadnuta na 275 tisíc korun.

Nehoda se ale neobešla bez dalšího incidentu. Při vzletu vrtulníku ho totiž ohrožoval dron. "Přijali jsme oznámení od pilota letecké záchranné služby, který zasahoval u vážné dopravní na Domažlicku, že při vzletu vrtulníku došlo k jeho ohrožení dronem. Po oznámení se policistům podařilo zajistit pilota dronu i dron. Případem se dále zabýváme," informovala policie.