Domů už se nikdy nevrátí 55letý muž z Točníka a muž a žena ze Slovenska. Jejich životy vyhasly v noci z úterý na středu v Lubech blízko odbočky k Hypernově poté, co do mužova Renaultu Clio narazil čelně Opel Vectra s ukrajinskou registrační poznávací značkou. „Jednou z vyšetřovacích verzí je, že k nárazu došlo ve chvíli, kdy do renaultu nastupovali tři stopaři ze Slovenska, to však musí potvrdit další vyšetřování,“ uvedl policista, který je o případu informován.

„Když dojela na místo jednotka z Klatov, byli už dva zranění odvezeni záchrannou službou do nemocnice. Na místě se nacházela jedna usmrcená osoba mimo vozidlo a další tři lidé zaklínění v havarovaných autech. Z Opelu Vectra hasiči vyprostili jednu osobu a předali do péče lékařů. V druhém voze byl zaklíněný mrtvý muž a těžce zraněná žena. Oba zraněné hasiči vyprostili pomocí hydraulické techniky,“ popsala tragickou událost krajská mluvčí hasičů Alena Marešová. „Ženu jsme se pokoušeli resuscitovat, ale zemřela na místě,“ doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranní služby Lenka Ptáčková.

Ukrajinec (26) za volantem opelu, který stejně jako jeho krajan vyvázl ze střetu jen se zraněními, se pravděpodobně městem řítil velmi rychle. Svědčí o tom i ručička tachometru, která se zasekla vysoko nad rychlostí 100 km/h. Policisté proto prověřují i to, zda nebyl pod vlivem alkoholu nebo omamných látek.

Hlavní tah z Klatov na Železnou Rudu byl kvůli vyšetřování nehody uzavřen více než tři hodiny.