Obrovské neštěstí se dnes devět minut před desátou hodinou dopoledne stalo v lese u obce Zíchov na Kolovečsku. Dvaašedesátiletý muž zde zemřel poté, co ho zavalil strom při těžbě třeva.

Neštěstí vyšetřuje domažlická kriminálka.
„Podle prvotního šetření pracoval dvaašedesátiletý muž v lese spolu se svým synem. Traktorem stahovali kmeny a jeden z nich se na muže převalil a přimáčkl ho," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že bude nařízena soudní pitva, která by mohla příčinu objasnit.

Na místo neštěstí okamžitě vyrazily jednotky HZS Domažlice, HZS Staňkov a SDH Koloveč. Byl povolán i záchranářský vrtulník.
Ačkoliv se záchranáři i hasiči, kteří pomáhali s resuscitací zavaleného muže, snažili seč mohli, zachránit se jim ho již nepodařilo.
„Činnost záchranářů ukončil až lékař, který konstatoval smrt," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Neštěstí se stalo ve velmi špatně přístupném terénu, kde záchranářský vrtulník nemohl přistát. Hasiči proto museli záchranáře dovézt na místo terénním autem.

Hasiči museli zůstat na místě až do ukončení vyšetřování, protože bylo opět třeba terénního vozidla, kterým pomohli svézt tělo do přístupných míst.
Podle informací Deníku byl muž soukromník, který se dřevorubectvím živil. V lese, kde včera se svým synem pracoval, nebyly žádné polomy, které by mohly mít na neštěstí svůj podíl. Příčinou může být složitý lesní terén, na němž oba muži pracovali.

Nebezpečí pádu stromu nehrozí jen lesníkům. Strom spadl vloni i na 58letého motorkáře a jeho 51letou spolujezdkyni.
„Nehoda se udála na silnici mezi Lískovou a Klenčím pod Čerchovem. Strom spadl na projíždějící motorkáře z neznámé příčiny," připomněla tehdejší případ Dagmar Brožová.
Řidič měl tehdy větší štěstí než lesník včera. Vyvázl jen s lehkým zraněním.