Ke všemu došlo v sobotu 4. července odpoledne na hlavním tahu u Horšovského Týna, konkrétně nedaleko Svaté Anny. „Motorkář, ročník 1986, jezdil po poli a chtěl přes silnici číslo 26 přeskočit na druhou stranu, kde se rovněž nachází pole. Mělo se jednat asi o dvacetimetrový skok,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Skok se ‚kaskadérovi‘ ale nepodařil a havaroval. Utrpěl taková zranění, se kterými ho museli převézt letecky do nemocnice. Zranění byla navíc takového rázu, že znemožnila vykonat dechovou zkoušku. „Byl proto nařízen odběr krve,“ pokračovala Raindlová s tím, že nehoda ze v současné době šetření jako škodní událost, kterou převzali do šetření horšovskotýnští policisté z obvodního oddělení.

Podobně dopadli i jezdci loni v září, ovšem ti jezdili na motokrosové trati. Tehdy se motokrosový zážitek na Svatém Poli u Horažďovic se vymstil čtyřicetiletému muži, dále pak pětačtyřicátníkovi a poslední muž, který na zmíněné trati havaroval, byl ročník 1987. Všichni tehdy utrpěli středně těžká zranění, se kterými byli letecky transportování do Plzně.