„Pětačtyřicetiletý řidič Suzuki Swift jel od Lískové směrem do Nemanic. Na přímém úseku silnice vjel v 17.25 hodin na pravou krajnici, poté prudce strhl řízení vlevo. Vjel do protisměru a vlevo mimo vozovku narazil do stromu,“ popsal průběh nehody tak, jak ji zaznamenal vyšetřovatel z dopravního inspektorátu, policejní mluvčí Otakar Roll.

„Rostou tam duby, jejichž kořeny zasahují do silnice a nadzvedávají ji,“ dozvěděl se Deník od znalce tamních podmínek.

Neoficiální zpráva v pondělí večer hovořila o tom, že řidič narazil do jednoho z dubů.

„Myslím si, že ho kořeny katapultovaly ze silnice. Měl u auta otevřené okénko, při tom, jak s autem ´letěl´, se mu hlava vyklonila a zavadil s ní o břízu,“ dozvěděl se Deník od zdroje, který si nepřál být jmenován.

„Podrobnosti k osobě poškozeného uvádět nebudeme. Mohu říci jen to, že řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ reagoval mluvčí Roll.

Policisté s ohledem na úmrtí řidiče nezjišťovali, zda před jízdou náhodou nepožil alkohol. „Tuto skutečnost vyvrátí nebo potvrdí soudní pitva, která byla nařízena,“ upřesnil mluvčí.

Vyhaslý život řidiči už nikdo nevrátí, ve srovnání s tím je čtyřicetitisícová škoda, která při neštěstí na autě vznikla, zcela zanedbatelná.

„Nehodu dále šetří policisté z domažlického dopravního inspektorátu,“ zakončil Roll.

Velkou ironií je, že nebezpečné kořeny na okraji vozovky už chtěli odstranit Nemaničtí.

„Silnice je tam opravdu nebezpečná, kořeny dělají problémy při vyhýbání dvou aut, a to můžete jet jen 60 km/h. Se starostou jsme se o tom mnohokrát bavili a chtěli tyto stromy vymýtit, rozšířit tam silnici a nové stromy zasadit o metr dál. Kácení nebylo povoleno, přesně si ale nevzpomínám, kým,“ uvedl Deníku místostarosta Bohumil Šmíd.