Šestapadesátiletá žena jela od Domažlic na Kdyni s Fiatem Punto. Divočák pak vyběhl z levé strany přímo pod kola vozu. „Střet odrazil zvíře zpět do levého jízdního pruhu,“ upřesnila policejní mluvčí Dana Ladmanová.

A právě odražené zvíře se stalo osudným pro druhou řidičku. Sedmačtyřicetiletá žena s vozidlem Škoda Octavia se rovněž střetla s prasetem.

„Řidička z vozidla Škoda zastavila u okraje komunikace a vystoupila, šla k pravé části svého vozidla a v danou chvíli jela devětačtyřicetiletá žena s vozidlem značky Citroën s nímž narazila do odstaveného vozidla,“ pokračovala k nehodě Ladmanová.

Podle informací Deníku ale žena odstavené vozidlo tmavé barvy nijak nezviditelnila, nezapnula výstražná světla a neumístila na vozovku výstražný trojúhelník.

Náraz odstavenou škodovku odrazil do příkopu a na strom. Následkem posledního střetu došlo ke zranění sedmačtyřicetileté ženy a řidičky Citroenu.

Podle mluvčí zdravotnické záchranné služby Márie Svobodové byly obě ženy transportovány vrtulníkem na urgentní příjem fakultní nemocnice v Plzni. „Obě ženy byly při vědomí s podezřením na zranění páteře a hrudníku.“ K nehodě došlo už před středeční šestou hodinou ráno a uzavřela silnici první třídy č. 22, jak potvrdil mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar.

Komplikaci na hlavním tahu pocítili především řidiči mířící tou dobou do práce. V obou směrech se tvořily dlouhé kolony a řada motoristů proto zvolila namísto časového zdržení objížďku přes Kout na Šumavě, případně ještě Starec a Mrákov.

Policejní mluvčí Dana Ladmanová k nehodě na závěr doplnila: „Dopravní policisté šetřili dvě dopravní nehody, kdy první byl střet vozidla Fiat s divokým prasetem a druhá další srážka se zvířetem a střet dvou vozidel.“