První nehoda se udála v 6:40 hodin mezi Babylonem a Folmavou.
„Osmatřicetiletému řidiči Mercedesu vběhl náhle do silnice daněk. Řidič již nemohl střetu zabránit. Daněk byl odražen do protisměru, kde v tu dobu projížděla šestatřicetiletá řidička v Hondě. Žena po nárazu do zvířete skončila v příkopě, kde narazila do betonové desky silničního propustku," popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ani jeden z řidičů nebyl po vlivem alkoholu. Škoda na Mercedesu byla vyčíslena na 20 tisíc korun a na Hondě 100 tisíc korun.
Na místě zasahovali také hasiči, kteří po dobu zásahu usměrňovali dopravu. Velitel zásahu informoval hajného o úhynu daňka.

Druhá nehoda na sebe nedala dlouho čekat.

Nehoda u Maxova.Zdroj: Foto: PČR
Před půl devátou ráno mezi Maxovem a Filipovou Horou narazil devětatřicetiletý řidič nákladního auta do stromů. Auto se pak ještě převrátilo na střechu. Ani tento řidič, který skončil v nemocnici, před jízdou nepil.

Na vině byla zřejmě nepřiměřená rychlost. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun.
„Hasiči poskytli zraněnému řidiči předlékařskou pomoc. Protože zde bylo podezření na poškození páteře, nasadili mu krční límec a stabilizovali ho pomocí páteřní dlahy. Po příjezdu záchranářů ho přendali do vakuových nosítek a přenesli do sanitky. Nehoda uzavřela jeden jízdní pruh silnice, hasiči řídili provoz kyvadlově," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.