Pondělní smrtelná nehoda v Klatovech

Po nárazu do stromu v parku na příjezdu od Horažďovic v Puškinově ulici naproti rybníku Čedík zemřel v pondělí krátce před sedmou hodinou řidič osobního auta BMW. Na Klatovsku jde už o šestou letošní oběť dopravní nehody.

„Viděla jsem, že po projetí kolem ostrůvku dostal smyk a vjel na trávník. Auto se pak dostalo do rotace a mířilo strašně rychle přímo proti mě, já jsem zastavila a už jen čekala na ránu. Nakonec asi deset metrů přede mnou uhnulo a narazilo do stromu. Jsem zdravotní sestra, běžela jsem k němu a zkoušela ho dostat ven, ale nešlo to. Měl už nehmatný puls, takže jsem rovnou hlásila, že jde zřejmě o exitus,“ řekla Deníku na místě protijedoucí řidička.

Ze zdemolovaného BMW museli tělo vyprostit až hasiči. „V autě byl jenom řidič, kterého jednotka vyprostila pomocí hydraulické techniky, jeho zranění byla ovšem bohužel neslučitelná se životem. Po vyšetření Policií ČR hasiči uklidili místo nehody a automobil naložili na vozidlo odtahové služby,“ doplnila krajská mluvčí hasičů Blanka Nechvátalová.

Vrtulník Letecké záchranné služby tak na místo letěl zbytečně. „Lékař na místě konstatoval smrt, vrtulník letěl zpátky prázdný,“ potvrdila krajská mluvčí Zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Příčiny nehody policie vyšetřuje. „Dopravní nehoda v Puškinově ulici v Klatovech byla na policii ohlášena v pondělí v 6.52 hodin. Třiatřicetiletý muž z Klatovska řídil osobní automobil BMW ve směru od obce Sobětice na Klatovy a z dosud nezjištěných příčin narazil s vozidlem do stromu. Řidič na místě utrpěl smrtelné zranění, příčinu dopravní nehody policie šetří,“ informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.


Tragický srpen

Na silnicích Klatovska letos zemřelo už šest lidí. V březnu zahynul u Hradešic řidič osobního auta po čelním nárazu do stromu, nejtragičtějším byl ovšem měsíc srpen.

První srpnový den se stal osudným jedenatřicetiletému motorkáři, který nezvládl předjížděcí manévr u Březí mezi Běšinami a Čachovem, o dva dny později zahynul 57letý řidič mezi Nemilkovem a Úlohem. Pád z kola se stal 10. srpna osudným 85leté cyklistce v Horažďovicích a v pondělí 16. srpna zemřel dvacetiletý mladík z Chudenicka po nárazu do stromu na hranici Klatovska a Domažlicka mezi Chudenicemi a Chocomyšlí.