Vážná dopravní nehoda zastavila v pátek na dvě a půl hodiny provoz na hlavní silnici I/26 mezi Březí a Draženovem.

Při nehodě čtyř osobních aut byli zraněni tři lidé a škody se vyšplhaly na 341 000 korun. Viníkem je 25letý řidič. V jednom z aut cestovaly i dvě malé děti. Ty naštěstí vyvázly bez zranění.

„K nehodě došlo pět minut po desáté hodině dopolední. 25letý řidič Volkswagenu Passat přijel ke koloně vozidel. Když zjistil, že už nestačí zabrzdit, pokusil se stojící auta objet. Narazil však do Citroënu, který stál před ním. Nárazem byl odražen do protisměru, kde se čelně srazil s Renaultem Laguna, v němž cestovaly dvě osoby ve věku 70 a 72 let. Passat byl nárazem opět odražen, tentokrát na auto Škoda Rapid, které stálo v koloně jako první. Řidič Passatu i posádka Renaultu byli zraněni a převezení do nemocnice," popsala nehodu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová a dodala: „Alkohol byl u všech řidičů vyloučen dechovými zkouškami. Škoda byla vyčíslena na 341 tisíc korun."

V jednom z aut byly při nehodě i dvě malé děti se svou matkou.

„Nic se nám nestalo. Děti jsou bez jediného škrábnutí a už si je odvezl tatínek. My na autě nemáme velkou škodu, vzal nám jenom zadní světlo," řekla řidička Citroënu a popsala průběh nehody:

„Probíhaly zde práce na silnici a tvořila se tu kolona. V klidu jsem zastavila a když jsem si všimla, že za mnou jede Passat, který už nedokázal včas zabrzdit, najela jsem co nejvíc doprava. On strhl volant, škrtl o naše světlo a dostal se do protisměru, kde čelně narazil do Renaultu. Starší paní a pán, kteří v něm jeli, byli zranění."

Na místě nehody zasahovali hasiči, záchranáři i policisté. Silnice od Draženova do Březí byla zhruba dvě a půl hodiny zcela neprůjezdná. Na kruhovém objezdu v Draženově se tvořily obrovské kolony. Dopravu zde komplikovala i oprava silnice v Draženově.

Provoz byl zcela obnoven půl hodiny po poledni.