V neoblíbené zatáčce u Březí se stala další ze zdánlivě nekonečné řady dopravních nehod.

Čtyřicetiletá řidička tudy jela v pondělí před pátou hodinou odpolední ve směru od Babylonu na Březí. Při projíždění zmíněné levé zatáčky ale jela příliš rychle a její Škoda Fabia dostala na mokrém povrchu vozovky smyk. Vůz vjel za pravou krajnici do silničního příkopu, kde havaroval na střeše. Žena při nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena do Domažlické nemocnice k ošetření.

„Požití alkoholických nápojů u řidičky policisté vyloučili dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Řidič údajně usnul, skončil na střeše

Spánek za volantem byl údajně příčinou nehody, ke které došlo v pondělí brzy ráno mezi Mířkovem a Horšovem.

Devatenáctiletý řidič jel po silnici v 6:45 hodin, když podle svého vyjádření usnul. Jeho Seat Ibiza v tu chvíli přejel do protisměru a vlevo mimo komunikaci, kde narazil do sloupu telefonního vedení. Poté se vozidlo převrátilo přes střechu a skončilo na přilehlé louce.

„Řidič utrpěl zranění, se kterým byl převezen k ošetření do plzeňské nemocnice,“ informovala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že mladý muž před jízdou alkohol nepil a škoda na vozidle byla vyčíslena na 150 tisíc korun.