Mladý muž jel Renaultem Clio před půl šestou hodinou odpolední od Draženova směrem na Domažlice, údajně na nácvik maturitního plesu.

„Poblíž odbočky na Petrovice pak bez zjevné příčiny náhle vybočil do protisměru, kde narazil do protijedoucího kamionu," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Oba vozy skončily v příkopech.

I když kolemjedoucí motoristé ihned volali záchranku a snažili se poskytnout první pomoc, život mladíka se nepodařilo zachránit.

„Zůstal zaklíněn nohama ve vozidle, tělem vypadl na silnici. Hasiči na jeho vyproštění použili hydraulické zařízení. Současně s tím probíhala resuscitace, na které se podíleli všichni, kdo na místě byli – policisté, hasiči, posádky zdravotnické záchranné služby i letecké záchranné služby," popsala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková s tím, že oživovací pokusy ukončil až lékař, který konstatoval smrt.

Kamion Volvo řídil padesátiletý muž. V kritickém okamžiku strhl řízení do příkopu, ale střetu už nezabránil. Kamion se převrátil na bok a náklad kukuřice se z něj vysypal do pole. Hasiči museli řidiči pomoci ven z kabiny, vyvázl však bez zranění.

Z kamionu unikla do příkopu nafta. Hasiči odčerpali kaluž a zasypali skvrnu sorbentem. Na místo se dostavil pracovník životního prostředí s tím, že následující den bylo ještě zapotřebí provést kontrolu kontaminovaného místa za světla.

Silnice byla po dobu zásahu zcela neprůjezdná, provoz byl obnoven až před půl jedenáctou v noci.
Proč řidič vjel náhle do protisměru zatím není známo a domažličtí kriminalisté se případem i nadále zabývají.

Maturitní ples domažlického gymnázia, který se měl konat v sobotu ve Kdyni, se odsouvá.

Jde již o druhou smrtelnou nehodu na Domažlicku za poslední čtyři dny. V sobotu zemřel u Ohučova řidič taxislužby po najetí do odfrézované části uzavřené silnice u staňkovského obchvatu.